Özay İlhan: Turizm'de gerekli Adımlar Atılmalı

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı tarafından bu hafta 10.'su gerçekleştirilen 'Gündemiz Van' konulu toplantıda Turizm ele alındı.

Özay İlhan: Turizm'de gerekli Adımlar Atılmalı

Van Haber- Saadet Partisi Van İl Başkanlığı’nın Her hafta Gündemimiz Van konulu basın toplantıları devam ediyor. Bu Hafta 10.’su düzenlenen toplantıda turizm konusu ele alındı.

Gündemimiz Van konulu basın toplantısında açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, ‘’ Bilinen en az 7000 yıllık tarihiyle, 1700 metre yükseklikte ki deniziyle, kendine özgü lezzetleriyle, kültürlerin ve medeniyetlerin yaşam merkezi, güneşin şehri olan Van her geçen gün daha fazla turist ağırlayabilecek bir kenttir. Saadet Partisi Van il başkanlığı olarak biz de turizm konusunda çeşitli araştırmalar yaptık ve atılması gereken adımları belirledik’’ dedi

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Kentin Turizm ile alakalı sorunlarını şu 5 Madde ile sıraladık;

1- İlimize yurtdışından gelen turistlerin büyük çoğunluğu İran'dan gelmektedir. Fakat ilimizde başta oteller, giyim ve hizmet sektöründeki mağazalarda harcamalar yapmaktadırlar, bu hususta derhal Farsça ve İngilizce bilen kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesi gerekmektedir. Bu konuda gerek mevcut personellere gerekse iş arayan kişilere dönük farsça ve İngilizce kursları yaygınlaştırılmalıdır.

2- İlimizdeki oteller bazı dönemlerde konaklama noktasında ihtiyaca cevap verememektedir. Bu noktada özel sektör teşvik edilmeli, gerekirse belediyeler nezdinde misafirhane tarzı konaklama mekanları oluşturulmalıdır.

3- Van Havaalanı en kısa zamanda havalimanına dönüştürülmeli ve başta İran şehirleri olmak üzere uluslararası uçuşlar yapılmalı, yurtiçi sefer sayıları artırılmalıdır.

4- Gerek turizm ve gerekse artan nüfus göz önünde bulundurularak mutlak suretle yeni çarşılar ve alışveriş alanları oluşturulmalıdır.

5- Turizm konusunda özellikle ahlaki konularda taviz verilmemeli başta günü birlik kiralanan 1+1 evler olmak üzere eğlence mekânları da denetlenmeli ve bir statüye kavuşturulmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER