OHAL uzatılacak mı?

Darbe girişiminin birinci yıl dönümüne 1 ay kala gözler OHAL'in yeniden uzatılıp uzatılmayacağına çevrildi.Ankara'da, bayramdan önce tatile girmesi planlanan Meclis'in, 15 Temmuz'da olağanüstü toplantıya çağrılarak, OHAL'in üç ay daha uzatılacağı konuşuluyor.

OHAL uzatılacak mı?

Van Ekspres - Meclis, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı olan 15 Temmuz için olağanüstü gündemle toplanacağı meclis kulislerinde konuşulan konuların başında yer alıyor. 

TBMM Genel Kurulu'nda, 19 Temmuz 2017 Çarşamba günü süresi bitecek olan Olağanüstü Halin (OHAL), söz konusu gün saat 01.00'den geçerli olmak üzere 3 ay süre ile daha uzatılması planlanıyor.

OHAL'in 19 Temmuz günü saat 01.00'den geçerli olmak üzere 3 ay süre ile uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi'nin TBMM Başkanlığına sunulması durumunda, Genel Kurulda 15 Temmuz Cumartesi günü bu tezkere görüşülecek.

AK Parti Grubu, Meclisin bayramdan önce tatile girmesinin planlanması nedeniyle, 15 Temmuz'da Meclisi olağanüstü toplantıya çağırmak için milletvekillerinden imza toplamaya başladı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER