MHP Genel Başkan Yardımcısı: HDP yüzünden kaybettik

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul, Ankara, Antalya, Adana ve Mersin’in kaybedilmesinin nedeninin HDP ve Saadet Partisi olduğunu söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı: HDP yüzünden kaybettik

VanEkspres - Yıldız, “Biri seçime katılarak biri katılmayarak sonucu etkiledi” dedi. Yıldız’a göre AK Parti’den MHP’ye gelen oyların soy kütüğü de MHP’ye uzanıyor 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili siyasi partilerde değerlendirmeler başladı. MHP, seçim sonuçlarını 13-14 Nisan tarihlerinde Kızılcahamam’da düzenleyeceği kampta masaya yatıracak. MHP Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu üyeleri ve milletvekillerinin katılacağı toplantıda

hem Cumhur İttifakı olarak elde edilen sonuç hem de MHP’nin kazandığı il ve ilçeler konuşulacak, kaybedilen yerlerde bunun nedenleri ele alınacak..Kızılcahamam kampı öncesi seçim sonuçlarıyla ilgili kısa bir değerlendirme yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız şöyle konuştu:31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde 1 büyükşehir, 10 il, 134 ilçe, 89 belde olmak üzere 234 yerde belediye başkanlığı kazandık. Partilerin performansı İl Genel Meclisi üyelerinin oranıyla ölçülebilir. MHP burada yüzde 18.81 ile 2. sırada. Birinci sırada yüzde 41.61 ile AK Parti, üçüncü sırada yüzde 17.47 ile CHP var. HDP yüzde 7.93, İP yüzde 8.12, SAADET ise 2.47 görünüyor. Kazanılan il genel meclisi üyesi sayısında AK Parti 758 ile birinci sırada. MHP 188, CHP 184, HDP 101 meclis üyesi kazandı.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER