Mansur Yavaş’tan Özhaseki’ye ‘PKK’ yanıtı

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, “Bizim geçmişimiz devleti savunmakla geçti.

Mansur Yavaş’tan Özhaseki’ye ‘PKK’ yanıtı

PKK’lilerin, devlet düşmanlarının karşısında duran da biziz. Biz bunları söylerken onların neler söylediğini biliyoruz.” dedi.

Ayaş ve Etimesgut’ta halka hitap eden Yavaş, Şöyle konuştu:

Ankara’nın ekonomik krizden büyük ölçüde etkilendiğini belirtti.

Yavaş; Siteler, Gimat ve Ostim’de dükkanların bomboş olduğunu söyleyerek, yeni sistemle Kızılırmak’ın suyunun boşa çıktığını, onunla Ankara’da sulu tarım yapılabileceğini vurguladı.

Ankara’da çevre düzenlemesi için kullanılan bitkilerin, yurt dışından ve büyük maliyetlerle getirildiğini ifade eden Yavaş, bu bitkilerin Ayaş’ta üretilebileceğini söyledi. Yavaş, Ayaş’ta termal turizm yapmayı planladıklarını dile getirerek, şunları söyledi:

“Anka Park yaptılar, Çinlileri zengin ettiler. Termal sağlık turizmine geçiyoruz. İpekyolu turizmi projesinde Ayaş hattına Uzak Doğulu turistleri getireceğiz. Çiftçimizi küçükbaş ve büyükbaş destekleriyle destekleyeceğiz. 17 yıldır Hükümet var aynı partiden. Burada belediye başkanı var, hangi sorunu çözdüler? Mesele, belediye başkanın vizyonunda. Eskişehir’e, Beypazarı’na bakın ne kadar turist geliyor? Söyleyecekleri bir şey kalmayınca insanları korkutmaya başladılar.”

“BİZİM GEÇMİŞİMİZ DEVLETİ SAVUNMAKLA GEÇTİ”

Kökeninin Beypazarı olduğunu vurgulayan Yavaş, “Ankaralı değil de Kayseri’den gelen misafiri eşitleyecekler kendi aklınca. Diyorlar ki ‘PKK’lıları işe alacaklar.’ Eskişehir’de Yenimahalle Belediyesinde kaç tane terörist varmış? Bizim geçmişimiz devleti savunmakla geçti. PKK’lıların, devlet düşmanlarının karşısında duran da biziz. Biz bunları söylerken onların neler söylediğini biliyoruz. PKK’lı yalanlarına başlayınca internette bir video dolanmaya başladı. Teröristlere gerilla demiş bu arkadaş. Kendi videosunu da yasaklattı. Bir insan kendi söylediği laflarla nasıl kendi kişisel haklarını ihlal eder? Kırk yıllık hukukçuyum anlamadım,” şeklinde konuştu.

Seçilmesi halinde Büyükşehir Belediyesinin ilçe belediyelerinde birer temsilci görevlendireceklerini söyleyen Yavaş, “Bu kişi işleri gayet güzel çözer. Biz göreve başlayınca güneş enerjisi takacağız. Yeter ki çiftçi elektrik parası vermesin. Ama bir şey üretsin, sebze meyve üretsin, yurt dışından getirmeyelim. Hayvancılık yapsın. Satışına pazarlanmasına yardımcı olalım. İlk önce kendi hemşehrilerimizi kalkındıralım.” ifadelerini kullandı.

Yavaş; Nallıhan, Beypazarı, Güdül’den oluşan bölgeyi ve Kalecik’ten Haymana’ya kadar ilçeleri ayağa kaldıracaklarını vurgularken, “Bu boynumun borcu. Kendimizi değil, kentimizi zengin etmeye talibiz. Bunu başaracağız. Şimdi bile korumalarla gezenlere yarın belediye başkanı olunca hiç ulaşamazsınız. Biz oy rekoru kırarak iş başına geleceğiz.” dedi.

Yavaş şöyle devam etti: “Bizler projelerimizi açıkladıkça bunların projesi yok deyip küçümsüyorlar. Alışmışlar çılgın projelere halkın parasını yatırmaya. En büyük projemiz Ankaralıları kalkındırmak, bütün gayemiz bu. Asfalt katılım payı soygununa son vereceğiz. Doğal gaz depozitolarını takip edeceğiz, soydurmayacağız. Aradaki fark gittikçe açılıyor. Nereden anlıyoruz? Halkın ilgisinden, onların sokağa çıkamamasından anlıyoruz. ‘Temiz siyaset’ diye yola çıkıp çamur siyasetiyle devam etmesinden anlıyoruz.”

Yavaş, kazanması halinde ‘asla zafer kazandık’ demeyeceklerini, sadece ‘5 yıllık hizmet yetkisi aldık’ diyeceklerini belirterek, “Tarafsız şekilde herkese eşitçe hizmet edeceğiz. Ankara’yı sizlerin desteği ile mutlu etmeye talibiz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER