‘Kürdistan bayrağını indirmezseniz şarkı söylemem’

Sarkıcı Koray Avcı Federe Kürdistan bölgesinin en büyük kentlerinden Süleymaniye'de ‘Kürdistan bayrağını indirmezseniz şarkı söylemem’ dedi.

‘Kürdistan bayrağını indirmezseniz şarkı söylemem’

VanEkspres - Şarkıcı Koray Avcı’nın Federe Kürdistan Bölgesi’nin ikinci büyük kenti olan Süleymaniye’de Hewari Şar Parkı’nda verdiği konserde, “sahnenin üstünde bulunan Kürdistan bayrağının indirilmesini istediği ve indirilmediği takdirde konser vermeyeceğini söylediği” iddia edildi.Yeni Yaşam’ın haberine göre Süleymaniye kaymakamı Awat Muhammed Kürdistan bayrağının indirilme iddialarının doğru olmadığını ileri sürdü.

‘DOĞRUYSA SORUŞTURMA BAŞLATILIR’

Hewari Şar Parkı’nın müdürü Rêbîn Şeyh Cemil ise konuya ilişkin bir açıklama yapmayacağını söyledi. Süleymaniye Kültür Genel Müdürü Babekir Dıreyi de “Kürdistan bayrağının indirilmesi haberinin doğru olması durumunda, konseri düzenleyen şirket hakkında soruşturma başlatacaklarını” açıkladı.

Koray Avcı’nın bu isteği üzerine “konserin verildiği sahnenin üstünde asılı bulunan Kürdistan bayrağının indirildiği” öne sürdü. Koray Avcı’nın bu tavrı IKBY’de sosyal medyada gündem oldu. Birçok kişi bayrağının indirilmesini kınadı

KORAY AVCI: İDDİALAR ASILSIZDIR

Sosyal medyada yayılan iddia üzerine yine sosyal medya üzerinden açıklama yapan müzisyen Koray Avcı, iddianın asılsız olduğunu ve konserlerin diğer konserlerden hiç bir farkı olmadığını belirttikten sonra Süleymaniye Romani Amfi Tiyatrosu’nu dolduran müzikseverlere teşekkür etti:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER