Kara Kartallar 800 Öğrenciyi Sevindirdi

9 Kasım 2011 Yılında Van’da yaşanan ikinci Depremin yıl dönümü nedeniyle Ankara Beşiktaşlı Girişimci İşadamları ve Kadınları Derneği tarafından öğrencilere giyim yardımı yapıldı.

Kara Kartallar 800 Öğrenciyi Sevindirdi

İpekyolu İlçesinde buluanan Kerim Tuncer İlk ve Ortaöğretim Okulunda okuyan 800 öğrenci Ankara Beşiktaşlı Girişimci İşadamları ve Kadınları Derneği tarafından giydirildi.

Beşiktaş bayraklarıyla öğrenciler tarafından karşılanan Dernek Başkanı İlker Bayram ve yönetim kurulu üyeleri okulun toplantı salonunda düzenlenen programın ardından öğrencilere hediyelerini verdi. Yardım programında konuşan İpekyolu İlçesi Milli Eğitim Müdürü Şükrüllah Yavuzer, öğrencilere giyim yardımı yapan dernek ve destekçilere teşekkür etti.

Yavuzer, “Yardımlaşma insanoğlunun en önemli erdemlerinden bir tanesidir. İyilik ve yardımlaşma hiçbir karşılık beklemeden yapılan örnek bir davranıştır. Dünyanın çeşitli yerlerinde savaş, deprem, sel ve buna benzer felaketler sonucunda darda kalmış mazlumların yardımına bu millet her zaman koşmuştur. Darda kalan insanlar ile tek yürek, tek vücut olmuştur.” Diye konuştu.

Bir konuşma yapan Ankara Beşiktaşlı Girişimci İşadamları ve İşkadınları Derneği Başkanı İlker Bayram, “Güneşin doğduğu, Anadolu’nun kapılarının açıldığı, iyilik köprülerinin kurulduğu yerdeyiz. Bu güzel şehrimiz Van’a LC Waikiki ve Beşiktaş Kulübünün yol arkadaşlığı ile birlikte geldik.” dedi.

Sosyal sorumluluk duygusunu benimseyen bir dernek olduklarını söyleyen Bayram şöyle devam etti: “Toplum tüm dezavantajlarına yönelik taşıdığımız sorumluluğun bir başka örneği, bugün i buluşmamız ve yarınlarımız olan çocuklarımızla kucaklaşmamız yansıtıyor. En önemlisi Beşiktaş taraftar derneği olmamızın yanında ne mutlu ki bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak sadece kadınlar ve çocukların yanı sıra gençler, engelliler, gazilerimiz ve yakınlarına yönelik çok sayıda adımlar attık. Biz tüm Türkiye olarak birlikte çok güzeliz.”

Konuşmaların ardından öğrenciler için hazırlanan giyim yardımları dağıtıldı.

Programa; İl Milli Eğitim Müdür Vekili Nura Altan Göl, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Aladağ, İpekyolu Belediye Başkan Vekili Yardımcısı Sait Çakır, Ak Parti Tuşba İlçe Başkanı Nayif Şabu ve Çarşı Van Grubu Üyeleri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER