Kapıköy Sınır Kapısına İkinci Dalga Operasyon

Van İl Jandarma komutanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde Kapıköy Sınır Kapısında başlatılan operasyon kapsamında 23 şüpheli gözaltına alınmıştı. 23 Kişinin gözaltına alınmasının ardından Kapıköy Sınır Kapısına ikin bir operasyon daha düzenlendi.

Kapıköy Sınır Kapısına İkinci Dalga Operasyon

Van Haber-  28 Eylül 2017 tarihinde Van İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince aralarında Saray İlçesi Kapıköy Gümrük Müdürlüğünde görevli personelinde bulunduğu şebekeye yönelik olarak, Van merkezli (12) ilde operasyon başlatılmıştı.  Bu operasyon kapsamında gıda yüklü araçların Türkiye’ye girişi esnasında eksik ve sahte evrakla işlem yapan ve bu işlem karşılığında menfaat temin eden ve rüşvet suçları işleyen  23 şüpheli gözaltına alınmıştı.

 Bu operasyonun devamında; şebekenin sivil ayağının çökertilmesi maksadıyla 14 Kasım 2017 tarihinde ikinci kez düğmeye basıldı. Van İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Van merkezli (3) ilde (14) şüpheliye yönelik ikinci dalga operasyon gerçekleştirildi. Bu operasyonda; yurt dışından temin ettikleri gıdaları, bazı gümrük personeline rüşvet vererek, gümrük vergisi ödemeden ülkeye sokan ve bu sayede yüksek miktarlarda haksız kazanç elde ederek zenginleşen (10) işadamı gözaltına alındı.

 Böylece, operasyonda gözaltına alınan ve soruşturma başlatılan şüpheli sayısı (33)’e yükseldi.  Firarda bulunan (4) şüphelinin yakalanması için çalışmalara devam edildiği ve olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüldüğü bildirildi.

Van İl Jandarma Komutanlığınca yapılan açıklamada; ‘’Devletin vergisini, dolayısıyla halkımızın ekmeğini ve emeğini çalmaya çalışan, bu suretle yüksek miktarlarda kazanç elde eden organize suç örgütleriyle mücadelenin kararlılıkla devam edileceği’’ denildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER