Jandarma komutanına uyuşturucu gözaltısı

İzmir’in Aliağa ilçesinde düzenlenen operasyonda, aralarında Hakkari Çukurca İlçe Jandarma Komutanı Bilgehan Özkozanoğlu’nun da bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Jandarma komutanına uyuşturucu gözaltısı

Operasyonda tatil köyündeki villaya gizlenmiş yaklaşık 400 kilogram uyuşturucu ele geçirildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın uyuşturucu kaçakçılığı yaptıkları tespit edilenlere yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Aliağa’da bir tatil köyündeki villaya operasyon düzenledi. 

Evde yapılan aramada, yaklaşık 400 kilogram uyuşturucu ele geçirildi. Savcılıktan operasyona ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Cumhuriyet Başsavcılığımızın 2018/73653 şoruşturma sayılı dosyası kapsamında örgütlü uyuşturucu kaçakcılığı suçu ile ilegili yapılan soruşturmada 09/01/2019 tarihinde Aliağa ilçesinde bulunan Pollen tatil köyünde yüklü miktarda uyuşturucu madde saklandığının tespiti üzerine yapılan aramada tahmini 350-400 kg civarında uyuşturucu madde  bulunmuş olup Adem Çolak, Mehmet Çevik, Tuncay Karagünoğulları, Süleyman Çavuk , Mehmet Fatih Çavuk, Bilgehan Özkozanoğlu ile Suriye vatandaşı olan Abdulkerim Mustafa, Hasan Almohammat, Abdulkerim El Mustafa ve yabancı uyruklu İlham Baltabayev gözaltına alınmıştır. Yakalanan kişilerden Bilgehan Özkozanoğlu’nun Hakkari ili Çukurca ilçe Jandarma Komutanı olarak binbaşı rütbesi ile görev yaptığı tespit edilmiştir. Bir şüphelinin firari olduğu soruşturmada şüphelilerin ev ve işyeri adreslerinde arama yapılması amacıyla çalışmalara devam edilmektedir. Bilgilerinize arz olunur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER