İyi Parti: HDP 6 milyona çıktıysa sorumlusu sensin

İYİ Parti lideri Akşener, HDP’nin 6 milyon oy almasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Bunun sorumlusu biz değiliz, sensin” diye seslendi.

İyi Parti: HDP 6 milyona çıktıysa sorumlusu sensin

Akşener “Açılım süreci yaptın, çözüm süreci yaptın. Sen daha bunun hesabını vereceksin” ifadelerini de kullandı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursa’nın Karacabey ilçesindeki mitingde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çözüm süreci ve HDP’nin oyunun artması nedeniyle suçladı.

Akşener şu ifadeleri kullandı: “Şimdi bir başka şey var. Anlaşılıyor ki 15 gün boyunca bu arkadaş, PKK ile oturacak, PKK ile kalkacak. Hepimizi PKK’lı ilan etti. Hadi oradan. Senin karşında Meral Akşener var. PKK ile mücadelede, tarihin en uzun kara harekatının altında benim imzam var, benim. Sen 2002’de iktidar olduğunda sıfır terör vardı. O günkü adıyla DEHAP’ın oyu 2 milyon, aldığı oran yüzde 6. Bugün geldiğimizde, bugünkü adı HDP olan o partinin oyu 6 milyon, oranı yüzde 12. Sayın Erdoğan, 2 milyon oy olan bir siyasi yapının o günkü hali bugün 6 milyona çıkıyorsa bunun sorumlusu biz değiliz, sensin. Açılım süreci yaptın, çözüm süreci yaptın. Sen daha bunun hesabını vereceksin. Sen milletine ‘terörist’ diyemezsin.” (DHA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat yeşil
Murat yeşil - 6 ay Önce

Doğuda kürt kardeslerim batı da terörist kürtler haklisiniz ne yapsanız ne söylerseniz haklisiniz çünkü kürdün kürdw faydası yok sizin ne faydası olacak

SIRADAKİ HABER