Irak ve İran İçin Yardım Merkezi Kuruldu

Irak ve İran’da yaşanan depremin ardından Van’da Ekonomi Konseyi Bileşenleri tarafından yardım kampanyası başlatılarak yardım toplama merkezi kuruldu.

Irak ve İran İçin Yardım Merkezi Kuruldu

Van Haber- Geçtiğimiz günlerde Irak ve İran’da yaşanan depremin ardından Van Ekonomi Konseyi Olağan Üstü toplanarak depremin yaşandığı bölgelere yardım kampanyası başlatılması için karar almıştı. Alınan yardım kampanyası doğrultusunda iki farklı yerde yardım toplama merkezi belirlendi ve yardım kampanyasına start verildi.

Yardım Kampanyası ile ilgili yazılı ortak bir açıklama yapan Van Ekonomi Konseyi’’ Iran ve Irak'ta meydana gelen deprem hepimizi derinden üzmüştür. Ölenlere Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar yakınlarına sabrı cemil diliyoruz. Daha bir kaç yıl önce yıkıcı depremler yaşayan bölgenin insanları olarak orada yaşayan insanları en iyi anlayan kişileriz.  Deprem olduğu andan itibaren gerek Devlet Ricali Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız gerek Kızılay, Afad ve gönüllü STK’lar gerekli duyarlılığı göstermiş deprem bölgesine ilk yardım elini uzatmıştır. Bu da bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Bizler  Van Ekonomi Konseyi bileşenleri olarak gerekli destek için  bir kampanya başlatmış bulunmaktayız. Tüm duyarlı insanların desteklerini bekliyoruz’’ ifadelerine yer verildi.

Yardım toplama merkezleri 

1:Cumhuriyet Caddesi City Van Avm alti Ptt Karşısı 

2: Organize Sanayi Bölgesi  Girişi Fuar ve Kongre Merkezi binası olacaktır.

İletişim: Tahir Uygun 0546 635 03 62 imkanı olan yardımlarını Organize Sanayi Bölgesi girişindeki Fuar ve Kongre merkezine bırakılmaları rica olunur.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER