İmamoğlu’ndan ‘HDP’yi dışlamayın’ diyen gence tarihi yanıt

31 Mart yerel seçim çalışmalarını Beykoz’da sürdüren Ekrem;İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte Yenimahalle’deki esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

İmamoğlu’ndan ‘HDP’yi dışlamayın’ diyen gence tarihi yanıt

VanEkspres - Cadde üzerindeki iş yerlerine girerek;esnafla sohbet eden İmamoğlu, bölgedeki vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü. Yenimahalle’deki ziyaretleri sırasında İmamoğlu’nu gören bir aile, evinin merdivenlerine çıkarak başkan adayını selamladı. Merdivene çıkarak kendisiyle sohbet eden İmamoğlu’nun “Bu evde

kadınlar ne derse o mu oluyor. Eski misin burada?” sözleri üzerine kadın, “Biz İsviçre’deydik, bu yaz temelli dönüş yaptık. Biz İsviçre Zürich’e yakındık, yeni geldik” dedi. Bunun üzerine İmamoğlu, “Bu şehir de İsviçre gibi mutlu olacaksınız, merak etmeyin” diyerek seçim turuna devam etti. Seçim bürosu açılışındaki konuşmasına Yeni Zelanda’da cuma namazı sırasında; düzenlenen saldırıyı kınayarak başlayan Ekrem İmamoğlu,; “Yeni Zelanda kötü bir olay olmuş, camiye bir saldırı oldu ve onlarca insan hayatını kaybetti. Oradaki bu canlarımız için dua ediyoruz, Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanları cennet olsun. Bu saldırıyı yapanları kınıyoruz. İnançlar üzerinden insanları birbirine düşürenleri de kınıyoruz. Dünyayı ve insanlığı inançlar üzerinden savaşa sürükleyenleri de kınıyoruz. Allahım inşallah o tarz insanları hiçbir ülkede lider etmesin, kötü kötü cümlelerle insanları birbirine düşman eden hiç kimseyi yetkili kılmasın” diye konuştu. 
Siyasetin kötü dilinden ve tartışmalardan uzak bir anlayışla seçim çalışmalarına devam edeceklerini vurgulayan İmamoğlu, “Dünyanın barışı, huzuru çok önemli. Yaradan hiç kimseyi birbirine düşman olsun diye yaratmadı. Dolayısıyla kötülüğün kimseye faydası yok, güzelliğin, iyiliğin herkese faydası var. Biz iyi biliyoruz. 31 Mart’ta kötü dili olan iyi dili olana kaybedecek. İyi dil sevgi, saygı dili kazanacak. Sizin güzel dualarınız, iyi niyetli çalışmalarınızla, kimseyi kötülemeden, ayrıştırmadan, kimsenin hakkında kötü bir cümle kullanmadan 31 Mart’a kadar çalışacağız, 1 Nisan’da da güzel derin bir güne uyanacağız” dedi.

İmamoğlu, kendisine başarılar dileyen gençlerle de bir süre sohbet etti. İmamoğlu, projelerinden söz ederek, ”Bunları şirinlik olsun diye söylemiyorum. Gençlerin, ‘Ekrem Abi’si’ olmak istiyorum. Sizleri çok önemsiyorum” dedi. Bu sırada HDP’li olduğunu söyleyen bir vatandaş, ”Oyum size ama HDP’yi dışlamayın” siteminde bulununca, İmamoğlu, ”Gel sarılalım. Ne dışlaması. Hemşehriyiz, dostuz, komşuyuz… O kadar çok şey söyleyebilirim ki” yanıtını verdi. Evinin balkonundan İmamoğlu’na seslenen bir vatandaş, yanındaki kadın yurttaşı göstererek, ”Başkanım, buraya el sallayın, koyu CHP’li” dedi. Bunun üzerine İmamoğlu, ”Sen değilsen, sana el sallıyorum” diyerek espri yaptı. İmamoğlu, bu sırada geç kaldıkları uyarısında bulunan bir partiliyi de ”Dur, şimdi oy pazarlığı yapıyoruz” şeklinde yanıt vererek, ikinci esprisini patlattı. AKP görseli giydirilmiş bir binadan kendisini izleyen vatandaşlara da el sallayan İmamoğlu, seçimde başarılar diledi. Vatandaşlar da İmamoğlu’na aynı şekilde karşılık verdi. Yol üzerindeki bir tekstil atölyesini ziyaret eden İmamoğlu, işçilerle sohbet ederek, ”selfie” çekti. Neriman Yılmaz adlı işçi, İmamoğlu’na, oğlu Melih’in Bolu’da askerliğini yaptığını belirterek, özlem çektiğini belirtti. Yılmaz’ı teselli eden İmamoğlu, ”Oğlun terhis olup gelince ona, ‘Ekrem İmamoğlu gelecek, gençlerle ilgilenecek’ de” dedi. Vatandaşlar, İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu’na da ilgi göstererek başarılar diledi. imamoğlu, konuşmasının ardından Çavuşbaşı Mahallesi’ne gitmek için seçim otobüsüne bindi. Yol üzerindeki AK Parti seçim bürosunu gören İmamoğlu, araçtan inerek bir ziyaret gerçekleştirdi. AKP parti bürosuna uğrayıp, başarılar dileyen İmamoğlu’na, burada, içinde çay olan bez torba hediye edildi. İmamoğlu, gazetecilerin sorusu üzerine, ”Verilen hediyeyi geri çevirmeyiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER