HDP'nin Yeni Eylem Planı!

Halkların Demokratik Partisi HDP Kasım ayına kadar sürecek olan eylem planını kamuoyuna açıkladı. 12 İlde kitlesel eylemler ve etkinlikler düzenlenecek

HDP'nin Yeni Eylem Planı!

Van Haber - Halkların Demokratik Partisi (HDP), 20 Temmuz'da duyurduğu "Demokrasi Mücadele Planı" deklarasyonuyla bir ay devam eden "Vicdan ve Adalet Nöbeti" eylemi sona erdi. Diyarbakır, İstanbul, Van ve İzmir'de yapılan nöbetlerde HDP'liler, taleplerini kamuoyla paylaştı. 
Nöbet eyleminin sona ermesinden sonra planlamanın ikinci etabı olan halk toplantıları başlıyor. 

120 MERKEZDE HALK TOPLANTILARI

HDP 120 ayrı merkezde halk toplantıları, şölenler, mitingler ve panellerle bir defa daha halkla bir araya gelecek. Adana'nın Yüreğir ilçesindeki halk buluşmasıyla başlatılan "Demokrasi Mücadele Planı"nın ikinci ayağı Ekim ayı sonuna kadar sürecek

Adana, Antalya, Aydın, Bingöl, Mardin, Muğla, Osmaniye, Denizli, Hatay, İzmir, Şırnak, Balıkesir, Diyarbakır, Kocaeli, Kars, Hakkari, Siirt, Urfa, Konya ve İstanbul'da 27 Ekim 2017 tarihine kadar sürecek olan etkinlikler çercevesinde HDP'li milletvekilleri ve MYK üyeleri halkla bir araya gelerek, sürece yönelik yürütecek. Mücadele planının üçüncü aşaması olan ve Ocak 2018'de yapılacak olan olağan kongreye kadarki sürecin startı verilecek.

4 KASIM'DA KİTLESEL EYLEMLER

Aynı program kapsamında HDP'li milletvekillerinin tutuklandığı 4 Kasım'ın yıldönümünde kitlesel eylemler planlanıyor. Eylemlerin büyük bir bölümünün HDP'lilerin tutuklu bulunduğu hapishaneler önünde yapılması planlanıyor. 

BÖLGESEL VE MERKEZİ MİTİNGLER

Diyarbakır ve İstanbul'da merkezi, diğer bölgelerde ise bölgesel mitingler yapılacak.

İki aşamalı olarak sürdürülecek olan etkinlik takviminin son halinin ise bu hafta netleşmesi bekleniyor. Hem nöbet eylemlerinin sonuçlarını ele almak hem de önümüzdeki süreci planlamasını netleştirmek için de HDP'de bu hafta yoğun bir toplantı trafiği var.

BU HAFTA TOPLANTI TRAFİĞİ

Yarın HDP Kadın Meclisi toplantısı yapılacak ardından Parti Meclisi (PM) toplantısından sonra da Cuma günü toplanacak olan Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK) tüm bu gündemler tartışılacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER