HDP’nin Van ve 13 ilçe Belediye Meclis Adayları belli oldu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İl Örgütü Özalp, Erçiş, İpekyolu, Gevaş, Saray, Edremit, Tuşba, Çaldıran, Çatak, Muradiye, Bahçesaray, Gürpınar, Başkale ilçelerinde Belediye meclis üyelerini açıkladı.

HDP’nin Van ve 13 ilçe Belediye Meclis Adayları belli oldu

Van Ekspres - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İl Örgütü Özalp, Erçiş, İpekyolu, Gevaş, Saray, Edremit, Tuşba, Çaldıran, Çatak, Muradiye, Bahçesaray, Gürpınar, Başkale ilçelerinde Belediye meclis üyelerini açıkladı.

TUŞBA BELEDİYE MECLİSİ ÜYELİĞİ ADAYLARI

ASİL ÜYELİK SIRA NO ADI SOYADI MESLEĞİ

1 SERAP GÜVENÇ Serbest

2 İSMET TAN İnşaatçı

3 HATİCE KİYE Tasarım

4 SERVET AKTAŞ Mali Muşavir

5 HANIM AKKOŞ Serbest

6 ERCAN YILBOĞA Harita Muhendisi

 7 BERKEN KIZIL KARABOĞA Muhasebe

8 BAHA SOYYİĞİT Serbest

9 MİZGİN BOR Serbest

10 MÜNÜR MAVİŞ Berber

11 SAİME EKİNCİ Serbest

12 RAMAZAN DAYAN Serbest

13 PAKİZE DEMİR Ev Hanımı

14 NACİ ENTEROĞLU Serbest

15 SONGÜL IŞIK Serbest

16 FIRAT LAÇİN Fizyoterapist

17 DEVLET ÇİFTÇİ Ev Hanımı

18 ESER YAKAR Serbest

19 CÜNEYT ERGÜN Avukat

20 METİN EREKİN Serbest

21 HAMİT EBİRİ Emekli

22 ABDURRAHMAN OLGUN Çiftçi

23 BAYRAM UÇAR Emekli

24 BAHATTİN GÜNEŞ İnşaatçı

25 YAŞAR PEKER Serbest

26 ENVER ÖLGÜ Emekli

 27 TURAN AKKIR Esnaf

28 MUHSİN TASA Emekli

YEDEK ÜYELİK  1 CELAL YEKTAŞ Nakliyeci 2 LİYADDİN YÜRÜK Serbest 3 METİN GÖK Terzi

KONTENJAN SIRA

 1 TUNCER SAĞINÇ Serbest

2 AYŞE MİNAZ İşletmeci

3 MURAT KAÇMAZ Mali Müşavir

İPEKYOLU BELEDİYE MECLİSİ ÜYELİĞİ ADAYLARI

SİBEL HARMAN TERTEMİZ MEHMET AKDOĞAN SAİME YILDIZ HAKKI CEMAL ASLI ÖZDEMİR SALİH KARA SÖNMEZ ERTAŞ KEMAL ÇELİK BEHİCE ORHAN HALİT HANAY MESUDE DEMİR CEMAL SEZGİN BEHİCE ABİ HAYRETTİN ALAN NECLA SEVENT HİKMET DUMAN FEYRUZ YALÇIN MURAT ÖNER GAMZE KARAHAN ARAFAT ATAN GÜLSER IŞIK YUSUF AYDIN EMİNE YALVAÇ ZABİT MENGÜ DENİZ ÇALLI FIRAT KIRDAĞ SEVİM SERPİL ÇAYAN BAYKIR MUAZZEZ ELMAS ABDULLAH ERTAŞ RAHİME ATAMAN MUZAFFER GÜR SEYVAN BALIK

YEDEK ÜYELİK

SULHATTİN KENCO MEHMET CEVDET İPEK FATİH TANŞU ZANA ELDEMİR İSA KARDAŞ MECBURE DİLEK BAHATTİN KARDAŞ

KONTENJAN SIRA

KEREM AŞKAN

 ŞEHZADE KURT

 İDRİS KAVAL

 ÖZLEM TUCİ

MURADİYE BELEDİYE MECLİSİ ÜYELİĞİ ADAYLARI

1 MEMİCAN GÜLMEZ

2 MEHMET ZEKİAĞRAK

3 ANARGÜL ALBAK

4 MUSTAFA KAPLAN

5 SONGÜL AKBULUT

 6 NEZİR BEYZER

7 HELİN TUĞAY

8 KUTBETİN DEĞER

 9 TANER NAS

10 ŞAHABETTİN UCA

11 NURETTİN YEŞİLGÖZ

12 ZAHİR ÜNVERTAN

13 ÇETİN BAYRAM

YEDEK ÜYELİK

1 NEVZAT KARATAŞ

2 MEHMET EMİN ULUTAŞ

3 ALİ YILDIZ

4 HASAN ÇİÇEK

5 NECDET KUŞAK

6 MEHMET SALİH ÖZGÜL

7 NEVZAT GENCER

ÖZALP BELEDİYE MECLİSİ ÜYELİĞİ ADAYLARI

MUSTAFA AVCI

 SAKİNE KUTPINAR

 ECEVİT CEYLANCI

BAHAR KAYACAN

 ŞEFİK ENÜŞTEKİN

HÜSNA AYAZ AKBULUT

 FEVZİ KELEŞ

 AYCAN ALTIN

 ALİ AKIN

MEHMET ZEKİ GÖZ

 HİKMET ÜVENÇ

 ABDURRAHMAN BEDİR

ŞAHABETTİN ELSİZ

 NEVZAT ÖNER

ÜBEYT ÖRENLİ

MUSTAFA YALÇINKAYA

 MEVLÜT KILIÇAL

 CEVDET AÇIKAYAZ

 MEHMET KASIM

 ABDULBARİN ÇAYGEÇ

NURULLAH SARMA

İSKENDER SÖYLEMEZ

YEDEK ÜYELER

 MUZAFFER ARSLAN

FEHMİ ÖZER

 ŞAHABETTİN ÖZOĞUL

 ÖZKAN AKGÜN

 RIFAT ÖZÇİÇEK

 ALLAHVERDİ ÇELİKOK

BAHÇESARAY BELEDİYE MECLİSİ ÜYELİĞİ ADAYLARI

ASİL ÜYELİK SIRA NO

HANIM HAZIR

İSRAFİL ÖZAY

GARİP AYKUT

GÜLİSTAN ÖNVER      

MUSTAFA   YABALAK

BİLAL ÖNER

TEKİN ADIYAMAN

MUZAFFER ORHAN

ESAT UYĞUR

MEHMET    SALLIK

KEREM CÖMERT

YEDEK ÜYELİK

ÜMRAN TEKDAL

NECMETTİN YABALAK

SİNAN YAYLA

HALİL  BUĞRA

GÜRPINAR BELEDİYE MECLİSİ ÜYELİĞİ ADAYLARI

CANAN GÜNDOĞDU

BAHATTİN YAVUZ

 TÜLİN YEŞİL

 EMRAH KOÇ

FEYRUZ ALAŞ

 CEMAL ASLAN

ŞABAN ÖZ

CEVDET YÜCEL

TAYYİP SERTKAL

 KEMAL DEMİR

 EŞREF ELÇİOĞLU

 KAYAHAN ACAR

REŞAT ADSIZ

YEDEK ADAYLAR

ABDULCEBBAR GÜVEN

MEHMET AYDIN

 MİRZA KAYA

 MAHMUT KARAKOÇ

 İZZET TEKER

HİKMET COŞAR

 SİNAN SÜRÜCÜ

SARAY BELEDİYE MECLİSİ ÜYELİĞİ ADAYLARI

MURŞİDE SEVMİŞ

SERVET YİĞİT

 ŞADİYE UÇAK

 HAYDAR ÇAM

 ŞEFİK UMAZ

 HİLMİ AYDINAY

 AYDIN ACAR

NURULLAH ŞAHİN

 TUNCER KALKALI

SÜLEYMAN KORKMAZ

 EKREM YÜCEL

MAŞTU AÇIKGÖZ

 ŞEVKET AKBULAK

EMİN COŞKUN

SİYAHMET SARI

TAHSİN BİLMEZ

NİZAMETTİN ÖZTÜRK

 SERDAR ÇEVİK

SENAR ALATAŞ

GEVAŞ BELEDİYE MECLİSİ ÜYELİĞİ ADAYLARI

1 SERPİL SEZER

2 KEMAL HAKAN

 3 FİLİZ ARSLAN

4 BİLAL AKTİ

 5 ŞÜKRAN BAYAR

6 HASAN BEDÜK

7 EVİN ÖKLÜ

8 ÖMER AYAS

9 YILMAZ VAROL

10 KENAN ÖZEL

11 RAMAZAN BARLIK

 12 BİRCAN ÇİFTÇİ

13 SERVET ÖDÜK

YEDEK ÜYELİK  REMZİ TURĞUT 2 GÜRGÜN ÇİFTÇİ 3 MEHMET SALİH TEMEL 4 YILMAZ TAŞ 5 BÜLENT DANIŞ 6 RACİ AKDAŞ 7 ŞEVKET ALADAĞ

KONTENJAN 

1 NEVZAT ALTINDAĞ

2 MELEK ARAPOĞLU

BAŞKALE BELEDİYE MECLİSİ ÜYELİĞİ ADAYLARI

 1 MEDİNE TUFAN

2 VAHAP AHMETOĞLU

3 HATİCE DEMİR

 4 FEVZİ CANER

5 SEYRAN KORKMAZ

 6 LEZGİN DEMİR

7 İLKNUR AYDIN

8 YÜKSEL BAYER

 9 FEYSEL KARAMAN

10 FATİH ŞAHİN

11 ŞAHİN YAĞIZER

12 MUSA KAYA

 13 NAZİ KILIÇ

14 AHMET HAMDİ YILDIRIM

15 NEZMİ ELTER

 16 AYDIN BİRTANE

17 KASIM ÖZDEMİR

18 MEHMET NACİ ARSLAN

19 KİNYAS ÖZDEMİR

20 ABDULKERİM DEMİR

21 YAVUZ KARAKUŞ

22 CEBRAİL ÇERİ

YEDEK ÜYELİK

1 ŞERAFETTİN ÖZDEMİR 2 SİNAN YILMAZ 3 ALİ İHSAN AKKAYA 4 İSMET YAKUT 5 NUSRET ŞİMŞEK 6 METİN KAVA 7 NİHAT EYMENOĞLU

KONTENJAN SIRA 

1 MEHMET ALİ BORA

2 ŞENGÜL POLAT

3 SULTAN GÜNER

ÇALDIRAN BELEDİYE MECLİSİ ÜYELİĞİ ADAYLARI

1 HÜLYA DARAK

2 SİNAN ATABAY

3 ESMA ACAR

4 SERACETTİN NARİCİCAN

5 PINAR DEMİR

6 NECMETTİN ŞAHİN

7 MEMDUH ÇELİK

8 ESİM ALTAY

9 HİKMET DEMİRKAYA

10 SUAT ÇEVİK

11 ABDULHALİK SARI

12 KEMALETTİN YIĞRAP

13 BEŞİR KOÇ

14 SİNAN UYGUN

15 NEVZAT UZUNYAY

16 MUSTAFA KAYA

 17 ŞEMSETTİN ÜNAL

18 İZZET ŞAHİN

19 MEHMET ALİ OKTAY

20 AHMET TAŞKESER

 21 AHMET ERYILDIRIM

22 FERİT GÜNAYDIN

YEDEK ÜYELİK

1 MEHMET NURİ KIZILASLAN 2 HABİB TOPGAÇ 3 HÜSNÜ BAYKARA 4 HALİS UZUN 5 TAHİR TOPUZ 6 TURAN SARIKAYA 7 CELAL GÖNÜL 8 MEHMET EMİN ÇELİKHASI

KONTENJAN

1 MEHMET FARUK BİNİCİ

2 FARUK DEMİR

3 MEHMET SIDIK MORANER

EDREMİT BELEDİYE MECLİSİ ÜYELİĞİ ADAYLARI

ADEM YURDAGÜL BERİVAN ÇAĞLAYAN CEMİL KOMİ HANDAN KARAKOYUN İZZET KURT ESMA IŞIK BIŞAR ABUKAN MEHTAP DİNÇER MEHMET EMİN YAVUZ RABİA BAŞAK SAVAŞ ENCÜ SAKİNE ÖKLÜ SELİM İŞBİLİR ÇİĞDEM KARABULAK İZZET YAYLI SEVİNÇ ŞEKER SELİM BAYRAM SUZAN BABUR CİHANGİR BALKA HEDİYE ASLAN METİN ALMA GÜNEŞ ÖĞMEN HACİ ALACA TEYYAR TEKİN ERCAN ERKAL İSMET ÇETİN MURAT ÇİFTÇİ EMİN BAYTAR

YEDEK ÜYELİK  NİMET BARTU NUSRET GÜVEN KENAN ŞAN CEMİL GÜLLÜPINAR HAMİT ADAR SALİH AKSARI MİKAİL KARADEMİR VEYSEL ÇAĞATAY

KONTENJAN ELİF YİĞİT AKKUŞ MEDENİ ÖZER ATİYE ŞEN

ERÇİŞ BELEDİYE MECLİSİ ÜYELİĞİ ADAYLARI

MÜHİTTİN ÜZÜMCÜOĞLU GÜLER TEMEL MUHAMED TOKSOY DERYA KANPOLAT YAKUP DEMİR AYFER SAYAT ŞAKİR BEDİR LEYLA VARLI KURT ERHAN AKBAŞ ESMA EREN FAHRETTİN DENİZ FATMA SERHATLI ABDULKERİM AKBAŞ TÜRKAN SARGUT İHSAN MACİT GÜLAY YILMAZ ERCAN GÖÇMÜŞ AYTEN ZİLANLI HAYDAR TENİK ANARGÜL BASAOĞLU MEVLÜT SALTIK FİLİZ İŞLER SIDDIK KANDEMİR FATİH KILIÇ MAHMUT KOÇ YAŞAR KUÇAŞ YAKUP ASIL ALPASLAN ŞENGÜL

YEDEK ÜYELİK KEREM BİLİCİ MUZAFFER KESERCİ NİHAT BAŞ SEVGüL SAKIK ZEYNEL ABİDİN GÜNDÜZ ALPASLAN BÜTÜN FESİH BOZKAYA REŞAT EREN

KONTENJAN

BAYRAM ÇİÇEK

MAHMUT PALA

KADER YİĞİT

ÇATAK BELEDİYE MECLİSİ ÜYELİĞİ ADAYLARI

1 ZEHRA URAR

2 İLKAN KEVE

3 NECLA TARTAN

4 LEVENT BALKA

5 NETİCE BATUR

6 NEZİR İLDENİZ

7 EVİN ŞİPAL

8 NECATİ CANİŞ

9 KAMİL TEMEL

 10 FAYSAL SEMO

 11 MERAN KAPLAN

12 FUAT ADAR

13 FAHRETTİN ERTEM

YEDEK ÜYELİK

 1 CUMELİ AKTAŞ 2 VEYSEL TİNK 3 ARIF BILBAN 4 MEHMET ZEKİ AKBULAK 5 ABDULKERİM BALKA 6 HAMİT BAĞIŞ

KONTENJAN

1 KENAN SARISAÇ

2 ESRA BABUR

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 11:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet tan
mehmet tan - 3 ay Önce

ipek yolu encümen adayları hiç biri hak etmemiştir.

SIRADAKİ HABER