HDP’nin seçim aracına saldırı...

Esenler’de HDP’nin seçim aracına dün gece yapılan saldırıya ilişkin İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne şikayette bulunan Belediye Eşbaşkan Adayı Celal Alphan’a, “mobese kameraları bozuk” denilerek bir şey yapılamayacağı söylendi.

HDP’nin seçim aracına saldırı...

VanEkspres -  İstanbul’un Esenler İlçesi Dörtyol mevkiinde Hakların Demokratik Partisi’nin (HDP), seçim aracına “kimliği belirsiz kişi veya kişilerce” saldırıda bulunuldu. Dün gece park halindeki 2 aracın tekerlekleri kesici bir aletle patlatıldı.

Geçtiğimiz günlerde de Fatih Mahallesi’nde bulunan seçim bürosunu “kimliği belirsiz kişi veya kişiler” tarafında saldırı gerçekleştirilmiş, büroda bulunan HDP bayrakları parçalanmıştı.  HDP Esenler Belediye Eşbaşkan adayları Celal Alphan ve Gülsüm Öztürk, yapılan saldırılarla ilgili şikayette bulunmasına rağmen, sonuç alamadıklarını söyledi. Daha öncede seçim bürolarına yönelik saldırılar gerçekleştirdiğini hatırlatan Eşbaşkan Adayı Celal Alphan, “Dün akşam saatlerinde iki seçim arabalarımıza yönelik saldırılar gerçekleşti. Saldırının olduğu ye, Esenler’in en işlek yeri olan Dörtyol’da gerçekleşiyor. Dörtyol bütün siyasi partilerin arabalarının olduğu ve mobese kameraların olduğu bir yer” diye belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER