HDP’li Sarısaç, Van Havaalanını sordu, Bakan Turhan cevapladı!

HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç Tadılatı devam eden Ferit Melen Havaalanını ve son günlerde artan Uçak bilet fiyatlarını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'a sordu. Bakan Turhan'dan O sorulara cevap gecikmedi...

HDP’li Sarısaç, Van Havaalanını sordu, Bakan Turhan cevapladı!

VANEKSPRES HABER MERKEZİ - VAN 

HDP Milletvekili Sarısaç, Bakan Turhan’a şunları sordu

  1. Van Ferit Melen Havaalanı’nda devam eden tadilat çalışmalarıyla ilgili olarak Bakanlığınızda hangi bilgiler bulunmaktadır?
  2. Van Ferit Melen Havaalanı’nda süren tadilat çalışmalarının zamanında bitirilmemesinin nedeni nedir? Tadilat çalışmalarının ne zaman bitirilmesi planlanmaktadır?
  3. Van Ferit Melen Havaalanı’nda tadilat çalışmalarından dolayı yurttaşların ve turistlerin mağdur olmaması için alınan tedbirler nelerdir?
  4. Van ili kullanılabilir hane halkı fert gelirinin en az olduğu iller arasında yer almasına rağmen uçak bileti fiyatlarının yüksek olmasının sebebi nedir? Bu konuda herhangi bir düzenleme yapılması düşünülmekte midir?
  5. Van Ferit Melen Havaalanı’ndan diğer illere yapılan uçak seferlerinin arttırılması yönünde bir çalışma var mıdır? Varsa detaylar nelerdir?

Tadılat nedeniyle uçuşların bazen aksadığı uçak biletlerinin geçmişe nazaran yüksek olması, uçak seferlerinin artması konusunu sık sık gündeme getiren HDP Milletvekili Murat Sarısaç, son olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi. 

HDP Milletvekili Murat Sarısaç’ın 7/1353 Esas Sayılı Yazılı Soru Önergesinin cevabı;

İshak Kara

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER