HDP’li Minaz’dan Akman’a: “Çalmamayı öğrettin ama...”

Mazbatayı seçimi kaybeden AKP’li aday aldı, eski öğrencisi tepki gösterdi: Arkadaşımızın kalemini çalmamayı öğrettin ama...

VanEkspres - 31 Mart seçim sonuçlarına göre Van-Tuşba’da HDP’nin adayları kazandı. Ancak HDP adayı Yılmaz Berki’ye  KHK’lı olduğu gerekçesiyle mazbatası verilmedi. Berki yerine AKP’nin adayı Salih Akman belediye başkanı oldu. 

Akman mazbatasını alarak göreve başladı. Belediye meclis toplantısında Akman’ın bir dönem öğrencisi olan Ayşe Minaz da vardı. HDP’den belediye meclis üyesi seçilen Minaz, öğretmeni Salih Akman’a şöyle seslendi:

“Bana arkadaşının kalemini, silgisini çalmamayı sen öğrettin. Ama sistem içinde büyük bir hırsız olmuşsunuz. Siz bu halkın iradesini gasp ederek orada başkan olarak oturmuş olabilirsiniz. Ama size başkan demeyeceğiz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Naci durmaz
Naci durmaz - 3 ay Önce

Evet sayın Ayşe bakan Tuşba halkının iradesini çalan sizin hocamızin temsil ettiği zihniyettir ben sizin hocamızdan en azinda şunu beklerdim ben bu mazbatayı almıyorum çünkü hak etmemisim demesi gerekirdi ama nerdeeeee o erdemlik ve yureklilik

Adil
Adil - 3 ay Önce

Allah’ına kurban Ayşe Başkan

VANLI DUMAN
VANLI DUMAN - 2 ay Önce

BENCE ORADA OTURMAYI HAK ETMİYORSUN HAKINLA GELMEDİNKİ ORAYA YAZIK YAZIK

SIRADAKİ HABER