HDP'li başkan'ın makam aracına el konuldu

31 Mart yerel seçimlerinde AKP'den HDP'ye geçen belediyenin makam aracına el konuldu...

HDP'li başkan'ın makam aracına el konuldu

VanEkspres - 31 Mart yerel seçimlerinde AKP'den HDP'ye geçen Patnos Belediyesi’nin makam aracına 'Hacizli' olduğu gerekçesiyle polis kontrol noktasında durdurularak el konuldu.Patnos Belediyesi eş başkanları tarafından kullanılan makam aracına, Iğdır güzergahında durdurularak el konuldu. Suveren polis kontrol noktasında durdurulan makam aracı, hacizli olduğu gerekçesiyle bağlandı.


El konulan araca ilişkin tutulan tutanakta, "(…) Uygulaması esnasında 16.00 sıralarında kontrol noktasına gelen 04 P 1999 plakalı AUDİ marka aracın yapılan sorgusunda Ağrı-Patnos İcra Müdürlüğü'nün 18.06.2019 gün ve 2019/163 sayılı hacizli ve yakalama şartının görüldüğü araç... teslim alınmıştır" denildi. İcra nedeniyle alıkonulan araç Suveren Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

Karar Siyasidir

Bu duruma tepki gösteren Patnos Belediye Eşbaşkanı Müşerref Geçer, Iğdır'da düzenlenen festivale gitmek için yola çıktıklarını ve Suveren Kontrol noktasında araçlarının durdurulduğunu söyledi. Araç hakkında 'İcra' işleminin olduğunun söylendiğini belirten Eşbaşkan Geçer, aracın haciz dolayısıyla alıkonulduğunu söyledi. Geçer, "Bugüne kadar herhangi bir sorunun olmadığı aracın alınması siyasi bir karardır. Araç daha önce AKP'li Dedeli Belde Belediyesi'ne hibe edilmişti. Biz seçimi kazandıktan sonra aracı geri tahsis ettik. Bugüne kadar bir sorun yoktu, biz aracı Dedeli Beldesi'nden aldıktan sonra sorun çıkarıldı " dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2019, 23:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
tatar Çelik
tatar Çelik - 4 ay Önce

Bu da dolaylı kayyumdur.Belediye bir nevi kamu kutuluşudur.Kamunun kamuya borcu olur mu?

SIRADAKİ HABER