HDP'li Adaylar Van'da köy köy geziyor

HDP seçime kısa bir süre kala seçim çalışmalarına hız verdi. HDP Çaldıran, Saray, Çatak ve Gevaş ilçelerinde köy ve mahalle ziyaretlerini hızlandırdı.

HDP'li Adaylar Van'da köy köy geziyor

VanEkspres - HDP seçim çalışmaları nedeniyle bugün Çaldıran’a giden Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Mustafa Avcı, halkın yoğun ilgisiyle karşılanırken, Çata ve Saray Eş Başkan Adayları da köy ziyaretleride halkla bir araya geldi.

ÇALDIRAN

Çaldıran halkı 31 Mart’ta AKP MHP İttifakını bozguna uğratacak.

Van Büyükşehir Belediye Eş başkanları ilçe programlarına hız kesmeden devam ediyor. Çaldıran’da seçim çalışmaları kapsamında Van Büyükşehir Belediye eş başkan adayı Mustafa Avcı ve ilçe belediye eş başkan adayları Faruk Demir, Leyla Atsak beraberinde esnaf ve sivil toplum örgütleri ile bir araya geldi.

 Esnaf ve sivil toplum örgütleri ziyaretine Büyükşehir Belediye eş başkanı Mustafa Avcı ve ilçe belediye eş başkan adayları Faruk Demir,Leyla Atsak,  DTK ve ilçe yönetimi katıldı.

İlçe merkezinde esnafları dolaşarak ziyaret eden Büyükşehir Belediye eş başkan adayı Mustafa Avcı yoğun ilgi ile karşılandı. 31 Mart seçimleri Van ve Türkiye için çok önemli olduğunu belirten ilçe esnafı, bu seçimde belediyelerinı alacaklarını ve kayyım enkazını beraber kaldıracaklarını dile getirdi. Esnafların sorunlarını dinleyen

Avcı yaptığı konuşmada ’’Burada yaşanan savaşlar beraber yaşanan ekonomi başta olmak üzere Türkiye’ de yaşanan toplumsal huzursuzluğun sebebi AKP ve MHP ittifakıdır. Yaşanan ekonomik kriz bu ittifakın savaş ısrarıdır. Bizler 31 Mart’ta sandıkta AKP ve MHP ittifakının oyununu bozacağız.’’dedi

Esnaf ziyaretinin  ardından Çaldıran Ziraat Odası yönetim kurulu ziyaret edildi.

Büyükşehir Belediye eş başkanı Mustafa Avcı burada yaptığı konuşmada " AKP'nin tarım politikaları yüzünden tarım bitme noktasına geldi.Bakın sebze ve meyve dış ülkelerden ithal ediyor.Patates ve soğan en rahat yetiştirilen ürünler iken şimdi dışardan alınıyor. İnsanlar toprağını terk ediyor.Tarıma yönelik projelerinin olduğunu dile getiren Büyükşehir eş başkan adayı Mustafa Avcı "Tarım elverişli topraklar için sulama başta olmak üzere tarımsal danışmanlık ilgili her türlü desteği sunacağız.Üretilen ürünün pazar sorunu olmayacak."dedi

Yapılan ziyaretlerden sonra eş başkanlar seçim bürosunu ziyaret etti.

SARAY

Saray da ise Belediye Eşbaşkan adayı  Caziye Duman ve beraberindekiler Beyarslan (Şerefxane) mahallesinde  Halk ve Hasta ziyaretleri gerçekleştirdi. Mahalle meydanında gençler tarafından karşılanan  Duman ve beraberindeki heyet mahalle  içerisinde hasta ziyaretlerinde bulundu. Evlerde tandır ekmeği  pişiren  kadınları ziyaret eden Caziye Duman kadınlarla  birlikte  ekmek yaptı. Ev ziyaretlerinde kadınlara kısa  konuşmalar yapan Duman; Kürt  kadınlarının  hünerlerinden bahsederek tüm zorluklara göğüs geren kadinların desteğiyle  31 Martta Saray  zaferin adresi olacağını ifade etti.

ÇATAK

HDP Çatak'ta seçim çalışmalarına devam ediyor.

Çatak HDP belediye eşbaşkan adayları Esra Babur,  Murat Bozdemir ve yerine kayyum atanan Çatak belediye eşbaşkanı Celalettin Bartu’nunda aralarında bulunduğu Xavıştan (Narlı) ve Bere Duquh(Su geldi) mahallesinde çat kapı seçim çalışmaları kapsamında halkla bir araya geldi.

GEVAŞ

Gevaş'ta eş başkan adaylardan belediye personeline ziyaret

HDP'li Gevaş Belediyesi eş başkan adayları Melek Arapoğlu ve Veysi Şeker belediye meclis üyeleri ile beraber Gevaş Belediyesi ve Van Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı daire başkanlıklarının  ilçedeki şubelerini ziyaret ederek çalışanlarla bir araya geldi.

'' Emeğe dayanarak beraber çalışacağız ''

İlk olarak  Gevaş Belediyesi personelleriyle bir araya gelen eş başkan adayları personellerin sorun ve taleplerini dinledi. Burada konuşan eş başkan adayı Melek Arapoğlu, beraber çalışmalarına kısa bir süre kaldığını belirtti. Arapoğlu, '' Belediyeyi kazandığımızda kilitli kapılar arkasında oturmayacağız ve amir-memur ilişkisinden uzak duracağız. Sizlerin emeğini her zaman göz önünde bulundurup beraber çalışacağız ,beraber yöneteceğiz. '' ifadelerini kullandı.

'' Gevaş 15 yılda 30 yıl geriledi''

Daha sonra Van Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İtfaiye Daire Başkanlığı ve Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı'nın ,ilçedeki şubelerini ziyaret eden eş başkanlar personellerle görüş alışverişinde bulundu. İlçedeki hizmetler konusunda daha yakın çalışacaklarını kaydeden eş başkan adayı Veysi Şeker, ilçenin son 15 yılda otuz yıl gerilediğini kaydetti.  '' Yapılan onca borca ve alınan hibelere rağmen ilçeye yapılan hizmetler hala yüzde 15 civarında. Gevaş'ın artık silkinmesi ve küllerinden yeniden doğması lazım. Bu da farklı bir vizyon gerektirir. Bizler o vizyonla seçimlerden sonra Büyükşehirimizin tüm kurumlarıyla ortaklaşarak daha verimli bir şekilde çalışacağız'' diyen Şeker, personellere teşekkür etti.

Gevaşspor oyuncuları ziyaret edildi

HDP'li heyet son olarak ilçede faaliyet yürüten Gevaşspor oyuncu ve yöneticileriyle bir araya geldi. Tesis yokluğundan özel bir cafede yapılan görüşmede konuşan kulüp yöneticileri ve futbolcuları , şimdiye kadar mevcut yönetimler tarafından kendilerine verilen  hiç bir sözün yerine getirilmediğini söyledi. Tesislerinin olmadığını, maddi imkansızlıklardan deplasman maçlarına dahi gitmekte zorlandıklarını aktaran Gevaşspor'lular, HDP'lilerden kulübü desteklemelerini ve sahiplenmelerini talep etti. Eş başkan adayları ise HDP'nin gençlere dönük politikalarına değindikten sonra seçimlerden sonra her türlü desteği vereceklerini ve sporsal aktiviteleri arttıracaklarını aktardı. '' Tesislerden sponsorluk fonlarına her noktada elimizden geleni yapacağız. Diğer spor dalları da dahil olmak üzere sporu önemsiyoruz ve Gevaşspor'un başarısı elimizden gelen her şeyi yapacağız'' diyen eş başkanlar, kendilerine olan ilgi ve desteklerden dolayı kulüp oyuncu ve yöneticilerine teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER