HDP Gevaş'ta yeni yönetimini belirledi

HDP Gevaş 1.Olağanüstü Kongresini gerçekleştirerek yeni yönetimini belirledi. Kongrede konuşan HDP Van İl Eş Başkanı Yakup Ataş, kayyum yasa tasarısının halkın mücadelesi ile geri çekildiğini belirterek, bu bakımdan örgütlü mücadelenin önemine vurgu yaptı.

HDP Gevaş'ta yeni yönetimini belirledi

Gevaş’ta bulunan Vizontele spor salonunda düzenlenen HDP 1. Olağanüstü İlçe Kongresine HDP Van İl Eş Başkanları Yakup Ataş,  Gülistan Orhan,  DBP Van İl Eş Başkan Yardımcısı Münir Aral, Edremit Belediye Eş Başkanı Nurhayat Çelik, HDP-DBP İl ve İlçe Yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri ve halk katıldı.

‘Barış ve Özgürlük şehitleri’ adına yapılan bir dakikalık saygı duruşunun ardından faaliyet ve mali raporlar okunarak oylamaya sunuldu.

Kongrede konuşan HDP Van İl Eş Başkanı Yakup Ataş,  eski yönetime emeklerinden dolayı teşekkür ederken, yeni seçilecek olan yönetime başarılar diledi. İçinden geçilen sürecin oldukça yoğun ve çetrefilli bir süreç olduğunu ancak mücadelesine inanmış toplumlar için tarihi bir fırsat olduğunu kaydeden Ataş,  küresel hegemonyanın savaş ile dizayn etmeye çalıştığı Ortadoğu’nun ortasında yaşadıklarını kaydetti. Dolayısıyla halkların geleceği net olarak gördüğünü  bunun için mücadele ettiğini ifade eden Ataş, “ Bizde bu ortamda mücadelemizi sürdürmek zorundayız. Bakın işte kayyum yasa tasarısını geri çektiler. Bu da halkın örgütlü mücadelesiyle gerçekleşti. Bu açıdan yaptığımız kongreler örgütlü gücümü ortaya koyması açısından çok önemlidir. Gevaş halkı uzun yıllardır mücadele eden bir halktır. Artık şu gerçek ortaya çıktı ki askeri ve sivil diktaya karşı tek alternatif ana muhalefet HDP’dir.” Diye konuştu.

Konuşmaların ardından tek liste ile girilen seçimlerde Ali Sümer ve Sabiha Oğurlu Eş Başkanlığa seçilirken yönetim kurulu ise Muhsine Yiğit, Mehmet Reşit Gök, Ramazan Birlik, Mehmet Salih Temel, Remzi Turgut, Barış Genceri, Zihni Hakan, Ömer Ayas, Cumali Alim, Servet Ödük ve Semih Güllü’den oluştu.

Seçimlerin ardında kısa bir konuşma yapan yeni Eş Başkan Ali Sümer, mücadelenin zorluklarına değinerek herkesi duyarlı olmaya çağırdı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER