Hangi Parti Kaç Milletvekili Çıkardı? Tam Liste...

Hangi parti kaç Milletvekili çıkardı? İşte kesinleşen tam liste...

Hangi Parti Kaç Milletvekili Çıkardı? Tam Liste...

Van Ekspres - 24 Haziran Milletvekili Genel Seçimi’nin resmi olmayan sonuçları belli oldu. TBMM'de AK Parti 293, CHP 146, HDP 68, MHP 50, İYİ Parti 44 milletvekili ile TBMM’de temsil edilecek.

Milletvekili dağılımı şöyle:

ADANA

AK PARTİ: Jülide Sarıeroğlu, Tamer Dağlı, Mehmet Şükrü Erdinç, Ahmet Zenbilci, Abdullah Doğru,
CHP: Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut
HDP: Tulay Hatımoğulları Oruç, Kemal Peköz
İYİ Parti: İsmail Koncuk, Mehmet Metanet Çulha..
MHP: Muharrem Varlı, Ayşe Sibel Ersoy

ADIYAMAN

AK PARTİ: Ahmet Aydın, İbrahim Halil Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş,
CHP: Abdurrahman Tutdere

AFYONKARAHİSAR

AK PARTİ: Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven
CHP: Burcu Köksal
İYİ Parti: Gültekin Uysal
MHP: Mehmet Taytak

AĞRI

AK PARTİ: Ekrem Çelebi
HDP: Berdan Öztürk, Dirayet Dilan Taşdemir, Abdullah Koç

AKSARAY

AK PARTİ: İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu
İYİ Parti: Ayhan Erel
MHP: Ramazan Kaşlı

AMASYA

AK PARTİ: Mustafa Levent Karahocagil, Hasan Çilez
CHP: Mustafa Tuncer

ANKARA 1. Bölge

AK PARTİ: Yıldırım Tuğrul Türkeş, Fatih Şahin, Yalçın Akdoğan, Ali İhsan Arslan
CHP: Tekin Bingöl, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu, Gamze Taşcıer
MHP: Mevlüt Karakaya
İYİ Parti; Koray Aydın, İbrahim Halil Oral
HDP: Filiz Kerestecioğlu Demir

ANKARA 2. Bölge

AK PARTİ: Mustafa Destici, Lütfiye Selva Çam, Emrullah İşler, Orhan yeğin, Arife Polat Düzgün, Zeynep Yıldız
CHP: Murat Emir, Yıldırım Kaya, MHP: Sadir Durmaz, Nevin Taşlıçay
İyi Parti: Şenol Bal

ANKARA 3. Bölge

AK PARTİ: Ahmet Naci Bostancı, Asuman Erdoğan, Nevzat Ceylan, Barış Aydın, Hacı Turan
CHP: Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil,Servet Ünsal
MHP: Yaşar Yıldırım, Erkan Haberal, İyi Parti, Durmuş Yılmaz,Ayhan Altıntaş

ANTALYA

AK PARTİ: Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Köse,Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın Atay Uslu, Kemal Çelik
CHP: Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek, Aydın Özer, Cavit Arı
HDP: Kemal Bülbül
İYİ Parti: Ferihun Bahşi,Hasan Subaşı, Tuba Vural Çokal
MHP: Abdurrahman Başkan

ARDAHAN:

AK PARTİ: Orhan Atalay
CHP: Öztürk Yılmaz

ARTVİN

AK PARTİ: Ertunç Erkan Balta
CHP: Uğur Bayraktutan

AYDIN

AK PARTİ: Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim, Metin Yavuz
CHP: Bülent Tezcan, Hüseyin Yıldız, Süleyman Bülbül
İYİ Parti: Aydın Adnan Sezgin
MHP: Deniz Depboylu

BALIKESİR

AK PARTİ: Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir
CHP: Ahmet Akın, Fikret Şahin, Ensar Aytekin
İYİ Parti: İsmail Ok

BARTIN

AK PARTİ: Yılmaz Tunç
CHP: Aysu Bankoğlu

BATMAN

AK PARTİ: Ziver Özdemir
HDP: Feleknas Uca, Necdet İpekyüz, Ayşe Acar Başaran, Mehmet Ruştu Tiryaki

BAYBURT

AK PARTİ: Fetani Battal

BİLECİK

AK PARTİ: Selim Yağcı
CHP: Yaşar Tüzün

BİNGÖL

AK PARTİ: Cevdet Yılmaz, Feyzi Berdibek
HDP: Erdal Aydemir

BİTLİS

AK PARTİ: Cemal Taşar, Vahit Kiler
HDP: Mahmut Celadet Gaydalı

BOLU

AK PARTİ: Arzu Aydın, Fehmi Küpçü
CHP: Tanju Özcan

BURDUR

AK PARTİ: Bayram Özçelik, Yasin Uğur
CHP: Mehmet Göker

BURSA 1. Bölge

AK PARTİ: Hakan Çavuşoğlu, Mustafa Esgin, Fefik Özen, Emine Yavuz Gözgeç, Ahmet Kılıç
CHP: Lale Karabıyık, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu,
İyi Parti: İsmail Tatlıoğlu
MHP: İsmet Büyükataman

BURSA 2. Bölge

AK PARTİ: Efkan Ala, Osman Mesten, Vildan Yılmaz Gürel, Zafer Işık, Muhammet Mürfit Aydın, Atilla Ödünç
CHP: Orhan Sarıbal, Yüksel Özkan,
İyi Parti: Ahmet Kamil Erozan
MHP: Mustafa Hidayet Vahapoğlu

ÇANAKKALE

AK PARTİ: Bülent Turan,Jülide İskenderoğlu,
CHP: Muharrem Erkek, Özgür Ceylan

ÇANKIRI

AK PARTİ: Muhammet Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitoğlu

ÇORUM

AK PARTİ: Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu
CHP: Tufan Köse

DENİZLİ

AK PARTİ: Cahit Özkan, Şahit Tin, Ahmet Yıldız, Nilgün Ök
CHP: Gülizar Biçer Karaca, Kazım Arslan, Haşim Teoman Sancar
İyi Parti: Yasin Öztürk

TUNCELİ

CHP: Polat Şaroğlu
HDP: Alican Önlü

DİYARBAKIR

AK PARTİ: Mehmet Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat
HDP; Aydın Selçuk Mızraklı, Salihe Aydeniz, İmam Taşçıer, Remziye Tosun, Hişyar Özsoy, Semra Güzel, Garo Paylan, Dersim Dağ, Musa Farisoğulları

DÜZCE

AK PARTİ: Fahri Çakır, Ayşe Keşir
MHP: Ümit Yılmaz

EDİRNE

AK PARTİ: Fatma Aksal
CHP: Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan
İYİ Parti: İmren Çakırlar

ELAZIĞ

AK PARTİ: Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ
CHP: Gürsel Erol

ERZİNCAN

AK PARTİ: Süleyman Karaman, Burhan Çakır

ERZURUM

AK PARTİ: Recep Akdağ, Zehra Taşkesenlioğlu, Selami Altınok, İbrahim Aydemir
İYİ Parti: Muhammet Naci Cinisli
MHP: Kamil Aydın

ESKİŞEHİR

AK PARTİ: Nabi Avcı, Harun Karacan, Emine Nur Günay
CHP: Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü,
İYİ Parti: Arslan Kabukcuoğlu, Metin Nurullah Sazak

GAZİANTEP

AK PARTİ: Abdülhamit Gül, Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Abdullah Nejat Koçer, Derya Bakbak, Ali Şahin, Müslüm Yüksel, Mehmet Sait Kirazoğlu
CHP: Bayram Yılmazkaya, İrfan Kaplan
HDP: Mahmut Toğrul
İYİ Parti: İmam Hüseyin Filiz
MHP: Ali Muhittin Taşdoğan, Sermet Atay

GİRESUN:

AK PARTİ: Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk
CHP: Necati Tığlı

GÜMÜŞHANE

AK PARTİ: Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş

HAKKARİ:

HDP: Leyla Güven, Sait Dede, Özgür Zeydanoğlu

HATAY

AK PARTİ: Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi
CHP: Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Serkan Topal, İsmet Tokdemir
HDP: Barış Atay Mengüllüoğlu,
MHP: Lütfi Kaşıkçı, İbrahim Gül

IĞDIR

HDP: Habip Eksik
MHP: Yaşar Karadağ

ISPARTA

AK PARTİ: Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel, Mehmet Uğur Gökgöz
İYİ Parti: Aylin Cesur

İSTANBUL 1. Bölge

AK PARTİ: Berat Albayrak, Nurettin Canikli, Mustafa Ataş, Erol Kaya, Vedat Demiröz, Ravza Kavakcı Kan,Osman Boyraz, İsmet Uçma, Mihrimah Belma Satır, Ahmet Berat Çonkar, Hulusi Şentürk, Müşerref Pervin Tuba Durgut, Eyüp Özsoy, Serkan Bayram, Fatih Süleyman Denizolgun
CHP: İbrahim Özden Kaboğlu, Mehmet Akif Hamzaçebi, Gamze Akkuş İlgezdi, Onursal Adıgüzel, Fethi Açıkel, Gürsel Tekin, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, Mahmut Tanal, Saliha Sera Kadıgil Sütlü, Hüseyin Emre Bağce,

HDP: Pervin Buldan, Musa Piroğlu, Erkan Baş, Erol Katırcıoğlu
MHP: Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter
İYİ Parti: Hayrettin Nuhoğlu, Ahmet Çelik, Yavuz Ağıralioğlu

İSTANBUL 2. Bölge

AK PARTİ: Süleyman Soylu, Fatma Betül Sayan Kaya, Volkan Bozkır, Abdullah Güler, Hasan Turan, Serap Yaşar, Aziz Babuşcu, Şirin Ünal, Canan Kalsın, Ahmet Hamdi Çamlı, Markar Eseyan, Mustafa Demir, İffet Polat
CHP: Kadri Enis Berberoğlu, Aykut Erdoğdu, Ahmet Ünal Çeviköz, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Yüksel Mansur Kılınç, Yunus Emre, Gökan Zeybek, Ali Şeker
HDP: Ahmet Şık, Oya Ersoy, Hüda Kaya
MHP: Celal Adan, Cemal Çetin
İYİ Parti: Ümit Özdağ
Fatih Mehmet Şeker

İSTANBUL 3. Bölge

AKP: Numan Kurtulmuş, Mehmet Muş, Akif Çağatay Kılıç, Mehmet Doğan Kubat, Tülay Kaynarca, Halis Dalkılıç, Emine Sare Aydın Yılmaz, Nevzat Şatıroğlu, Zafer Sırakaya, Rümeysa Kadak, Ahmet Mücahit Arınç, Mustafa Yeneroğlu, Erkan Kandemir, Şamil Ayrım, Alev Dedegil

CHP: Engin Altay, Erdoğan Toprak, Mehmet Bekaroğlu, Zeynel Emre, Sibel Özdemir, Özgür Karabat, Turan Aydoğan, Emine Gülizar Emecan, Nazır Cihangir İslam

HDP: Zeynel Özen, Dilşat Canbaz Kaya, Hakkı Saruhan Oluç, Ali Kenanoğlu, Züleyha Gülüm
MHP: Feti Yıldız, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem, İyi Parti, Abdul Ahat Andican, Ümit Beyaz, Hayati Arkaz

İZMİR 1. Bölge

AK PARTİ: Binali Yıldırım, Mahmut Atillah Kaya, Ceyda Bölünmez Çankırı, Cemal Bekle
CHP: Murat Bakan, Selin Sayek Böke, Özcan Purçu,Kani Beko, Mehmet Ali Çelebi, Tacettin Bayır, Ednan Arslan
HDP: Serpil Kemalbay Pekgözegü
İyi Parti: Dursun Müsavat Dervişoğlu
MHP: Hasan Kalyoncu

İZMİR 2. Bölge

AK PARTİ: Hamza Dağ, Fehmi Alpay Özalan, Necip Nasır, Yaşar Kırkpınar
CHP: Kemal Kılıçdaroğlu,Ünal Çeriköz, Kamil Okyay Sındır, Atila Setel, Sevda Erdan Kılıç, Mahir Polat, Bedri Serter
HDP: Murat Çepni
İYİ Parti: Altun Çıray
MHP: Tamer Osmanağaoğlu

KAHRAMANMARAŞ

AK PARTİ: Mahir Ünal, Ahmet Özdemir, Celalettin Güvenç, İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal
İYİ Parti: Faruk Atlı
MHP: Sefer Aycan

KARABÜK

AK PARTİ: Cumhur Ünal, Niyazi Güneş
CHP: Hüseyin Avni Aksoy

KARAMAN

AK PARTİ: Recep Şeker, Selman Oğuzhan Eser
CHP: İsmail Atakan Ünver

KARS

AK PARTİ: Ahmet Arslan, Yunus Kılıç
HDP: Ayhan Bilgen

KASTAMONU

AK PARTİ: Hakkı Köylü, Metin Çelik
CHP: Hasan Baltacı

KAYSERİ

AK PARTİ: Mehmet Özhaseki, Mustafa Elitaş, Taner Yıldız, İsmail Emrah Karayel, İsmail Tamer, Hülya Nergis
CHP: Çetin Arık
İYİ Parti: Dursun Ataş
MHP: İsmail Özdemir, Mustafa Baki Ersoy

KIRIKKALE

AK PARTİ: Ramazan Can
CHP: Ahmet Önal
MHP: Halil Öztürk

KIKRLARELİ

CHP: Türabi Kayan, Vecdi Gündoğu
AKP: Selahattin Minsolmaz

KIRŞEHİR

AK PARTİ: Mustafa Kendirli
CHP: Metin İlhan

KİLİS

AK PARTİ: Mustafa Hilmi Dülger, Ahmet Salih Dal

KOCAELİ

AK PARTİ: Fikri Işık, İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehme Akif Yılmaz, Sami Çakır, Cemil Yaman, Emine Zeybek
CHP: Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan
MHP: Saffet Sancaklı
İYİ Parti: Lütfü Türkkan
HDP: Ömer Faruk Gergerlioğlu

KONYA

AK PARTİ: Ahmet Sorgun, Tahir Akyürek, Orhan Erdem, Leyla Şahin Usta, Ziya Altunyaldız, Haci Ahmet Özdemir, Gülay Samancı, Adullah Ağralı, Selman Özboyacı, Halil Etyemez
CHP: Abdullatif Şener, Abdulkadir Karaduman,
MHP: Mustafa Kalaycı, Esin Kara,
İYİ Parti: Farettin Yokuş

KÜTAHYA

AK PARTİ: Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler
CHP: Ali Fazıl Kasap
MHP: Ahmet Erbaş

MALATYA

AK PARTİ: Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı
CHP: Veli Ağbaba
MHP: Mehmet Celal Fendooğlu

MANİSA

AK PARTİ: Murat Baytur, Uğur Aydemir, İsmail Bilen, Semra Kaplan Kıvırcık, Mehmet Özkan
CHP: Özgür Özel, Ahmet Vehbi Bakıroğlu, Bekirevirgen
İyi Parti: Tamer Akkal
MHP: Erkan Akçay

MARDİN

HDP: Mithat Sancar, Pero Dundar, Tuma Çelik, Ebrü Günay
AKP: Şeyhmus Dinçel, Cengiz Demirkaya

MERSİN

AK PARTİ: Lütfi Elvan, Ali Cumhur Taşkın, Zeynep Gül Yılmaz, Hacı Özkan
CHP: Cengiz Gökçel, Alpay Antmen, Ali Mahir Başarır
HDP: Fatma Kurtulan, Rıdvan Turan
İYİ Parti: Behiç Çelik, Zeki Hakan Sıdalı
MHP: Olcay Kılavuz, Baki Şimşek

MUĞLA

CHP: Mürsel Alban, Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin
AKP: Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan
İyi Parti: Metin Ergun

MUŞ

HDP: Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Mensur Işık
AKP: Mehmet Emin Şimşek

NEVŞEHİR

AK PARTİ: Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe
CHP: Faruk Sarıaslan

NİĞDE

AK PARTİ: Yavuz Ergun, Selim Gültekin
CHP: Ömer Fethi Gürer

ORDU

AK PARTİ: Şenel Yediyıldız, Ergün Taşcı, Metin Gündoğdu
CHP: Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel
MHP: Cemal Enginyurt

OSMANİYE

AK PARTİ: Mücahit Durmuşoğlu, İsmail Kaya
MHP: Devlet Bahçeli
CHP: Baha Ünlü

RİZE

AK PARTİ: Hayati Yazıcı, Osman Aşkın Bak, Muhammed Avcı

SAKARYA

AK PARTİ: Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek
CHP: Engin Özkoç
İyi Parti: Ümit Dikbayır

SAMSUN

AK PARTİ: Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Fuat köktaş
Orhan Kırcalı
CHP: Kemal Zeybek, Neslihan Hancıoğlu
MHP: Erhan Usta
İYİ Parti: Bedri Yaşar

SİİRT

AK PARTİ: Osman Ören
HDP: Meral Danış Beştaş, Sıdık Taş

SİNOP

AK PARTİ: Nazım Maviş
CHP: Barış Karadeniz

SİVAS

AK PARTİ: İsmet Yılmaz, Mehmet Habib Soluk, Semiha Ekinci
CHP: Ulaş Karasu
MHP: Ahmet Özyürek

ŞANLIURFA

AK PARTİ: Ahmet Fakıbaba, Mehmet Kasım Gülpınar, Halil Özcan, Zemzem Gülender Açanal, Mehmet Ali Cevheri, İbrahim Halil Yıldız, Halil, Özşavlı, Ahmet Akay,
HDP: Nimetullah Erdoğmuş, Ayşe Sürücü, Nusrettin Maçin
MHP: İbrahim Özyavuz
CHP: Aziz Aydınlık

ŞIRNAK

HDP: Hasan Özgüneş, Nuran İmir, Hüseyin Kaçmaz
AK PARTİ: Rizgin Birlik

TEKİRDAĞ

AK PARTİ: Mustafa Şentop, Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül
CHP: Faik Öztrak, İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer
İyi Parti: Enez Kaplan

TOKAT

AK PARTİ: Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan, Özlem Zengin
CHP: Kadim Durmaz
MHP: Yücel Bulut

TRABZON

AK PARTİ: Muhammet Balta, Adnan Günnar, Bahar Ayvazoğlu, Salih Cora
CHP: Ahmet Kaya
İyi Parti: Hüseyin Örs

UŞAK

AK PARTİ: Mehmet Altay, İsmail Güneş
CHP: Özkan Yalım

VAN

AK PARTİ: Osman Nuri Gülaçar, İrfan kartal, Abdulahat Arvas
HDP: Sezail Temelli, Bedia Özgökçe Ertan, Murat Sarısaç, Muazzez Orhan
Tayip Temel

YALOVA

AK PARTİ: Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol
CHP: Özcan Özel

YOZGAT

AK PARTİ: Bekir Bozdağ Yusuf Başer
MHP: İbrahim Ethem Sadef
CHP:Ali Keven

ZONGULDAK

AK PARTİ: Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar
CHP: Ünal Demirtaş, Deniz Yavuzyılmaz

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
esenler escort taksim escort fındıkzade escort şile escort anadolu yakası escort bağcılar escort beyoğlu escort küçükçekmece escort sultanbeyli escort sultanbeyli escort sultangazi escort güneşli escort kayaşehir escort ataşehir escort kartal escort nevşehir escort antalya escort beylikduzu escort istanbul escort esenyurt escort beylikdüzü escort avc˝lar escort sirinevler escort avcılar escort avcılar escort bahceşehir fındıkzade escort eskişehir escort eskişehir escort kocaeli-escort kocaeli-escort izmit-escort kocaeli escort malatya escort porno porno izle amatör porno hd sikiş türk porno liseli porno brazzers porno Kayseri escort kayseri escort türk ifşa twitter