Hakkari'de 31 Bölge Yasaklandı

Valilik, Hakkari'de 31 bölgeyi, 'özel güvenlik bölgesi' ilan etti. Yasak, 15 gün sürecek.

Hakkari'de 31 Bölge Yasaklandı

Van Ekspres- Hakkari Valiliği, kent merkezi ve ilçelerindeki 31 yerleşim alanının 15 gün süreyle ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan edildiğini duyurdu.

Valilik’ten yapılan açıklamada, ‘PKK’nin son dönemdeki yıldırma saldırıları’nın kentin sosyal ve ekonomik gelişimini etkilediği ifade edildi.

Yasağa gerekçe olarak, ‘il sakinlerinin, ekonomik ve sosyal faaliyetlerini sürdürmesinin sağlanması’ gösterildi.

Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadır. Valilik makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının sürdürülmesi, devlet ve milletimizin her türlü terör tehdidi ve saldırısından korunması maksadıyla bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır.

Tedbirler kapsamında Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince kent merkezi ile Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri sınırlarındaki 31 bölge, 11 Mayıs’ta saat 00.01’den 25 Ekim  saat 23.59’a  kadar  ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan edilmiştir.”

Kaynak: Gazete Duvar

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER