Eski AK Partililer parti kuruyor!

Eski AK Parti’liler parti kurma hazırlıkları sürüyor.

Eski AK Partililer parti kuruyor!

VanEkspres - Medya Mahallesi programına katılan Yazar Sinemacı Veysi Dündar gündeme dair çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erken seçim olacağına inanıyorum diyen Dündar, “Malesef AK PARTİ’nin oylarını düşürebilecek parti mevcut değil. Bunu saklamakta bir şey yok. Ahmet Davutoğlu’nun yeni parti projesi var. Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül’ün de desteklediği Ali Babacan’ın parti kuracağı görüşülüyor.

Seçimden sonra kesin böyle bir parti kurulacak” açıklamasını yaptı.

31 Mart’ta düzenlenecek yerel seçim sonrası 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun parti kuracağı yönündeki iddialar hız kazandı.

Oda TV’de yer alan haberde “Kamuoyunda tam bunlar konuşulurken de dikkat çeken bir girişim yaşandı. İnternet üzerinden ‘Yenibirparti.org‘ adlı internet sitesi yayın yapmaya başladı” dendi. Buna ilişkin olarak haberde, “Türkiye yerel seçimlere doğru hızla giderken AKP

içerisinde, alınması muhtemel bir düşük oy oranının ardından yeni parti kurulacağı dedikoduları da artıyor. Partinin Ankara’yı kaybedeceğine kesin gözüyle bakılıyor. İstanbul’da da durumun başa baş olması ve bir çok ilçede kritik olan oy oranlarının tartışma yaratacağı iddia ediliyor. Bu konuda da 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun isimleri öne çıkıyor” yorumu yer aldı. yenibirparti.org sitesinde yer alan biz kimiz bölümünde ise, “Kendisini merkez sağda konumlandıran ve dört eğilimi bir araya getirecek olan partimizin kuruluş çalışmaları devam etmektedir. Kurucu kadromuz ve partimizin ismi, politika ve vaatlerimizin kadromuzun gölgesinde kalmaması için stratejik bir tercih olarak uygun göreceğimiz tarihe kadar açıklanmayacaktır. Kadromuzda kamuoyunun yakından tanıdığı ve tanımadığı kişiler olabilecektir” ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 01:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER