Eşbaşkan Çoban'dan Flaş Kayyum Açıklaması

Meclis Genel Kurul'da görüşülecek Torba Yasa tasarısının büyük sorunlara yol açacak birçok maddesi olduğunu dile getiren Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Hatice Çoban, seçimle gelenin seçimle gitmesi gerektiğinin altını çizdi.

Eşbaşkan Çoban'dan Flaş Kayyum Açıklaması

Halkın iradesiyle seçilmişlerin merkezi bir kararla görevden alınmasının geçerliliği olmadığını ifade eden Çoban, 106 DBP'li belediyeye kayyum atamanın demokrasiyle bağdaşır bir yönü olmadığını, hiçbir şekilde kabul etmeyeceklerini vurguladı.

'Yeni bir darbe girişimi var'

Olası bir kayyum atama durumunu değerlendiren Çoban, "Bu yasalara, bu hukuksuzluklara karşı bizim de bildiğimiz bir şey var. Halkın emeklerini bütün çıkarlarımızdan üstün tutuyoruz. Belediyelerimize kayyum atanmasına hep birlikte karşı dururuz. Halkın bize emanet ettiği iradeyi ancak halka emanet edebiliriz. Ama bir kayyuma asla emanet etmeyeceğiz. Halkımıza çağrımızdır, iradelerinize sahip çıkın. DBP'li belediyelere el koymak darbedir. Yeni bir darbe girişimi var. Şimdi kentin tüm bileşenleri buna ne diyor. Herkes tarafını belirlemek zorunda. Siz demokrasiden yana mısınız? Darbelerden mi yanasınız? Yeni bir sınav bekliyor hepimizi" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER