Erdoğan ve Merkel’den ortak YPG açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Almanya Başbakanı Merkel ortak basın açıklaması yaptı.

Erdoğan ve Merkel’den ortak YPG açıklaması

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde: “Almanya ile her alanda mevcut iş birliğimizi artıracağız. Geçen yıl Berlin’de düzenlenen yapay zeka konferansı bu sene Türkiye’de yapılması planlanıyor. Merkel’e önümüzdeki dönemde AB’den beklentilerimizi söyledik. Merkel’in AB Dönem Başkanlığını üstlenecek olması bizim için çok önemlidir. Alman dostlarımızın atacağı çok önemli adımlar var. Almanya’da YPG’li teröristlerin vatandaşlarımıza yönelik saldırılarını, eylemlerini kınıyoruz. Bu eylemlerin normal olarak gösterilmesini kınıyoruz.

4 milyon insanın yaşadığı İdlib rejimin ağır saldırılarına maruz kalmaktadır. İdlib halkına yaptığımız yardımları Merkel’e anlattık. İdlib’li kardeşlerimizin maruz kaldığı şiddetin sonlandırılması için herkesin elini taşın altına atması gerektiğini söyledim. Libya’da sahada sağladığımız kısmi sükunet Berlin Konferansının gerçekleşmesinin önünü açmıştır. Ulusal Mutabakat hükümetine destek vermek bir tercih değil yükümlülüktür. Libyalı kardeşlerimizi yalnız bırakmamakta kararlıyız. İran ve Irakta’da son dönemde gerilimin arttığını görüyoruz. Irak’ın yeni bir kaos iklimine sürüklenmesine izin verilmemelidir. Türkiye ve Almanya olarak taraflara diyalog çağrısı yapıyoruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekese Dersim
Bekese Dersim - 1 ay Önce

Otuz yıldir Almanyada yaşıyorum
Bu güne kadar Kürtlerin türkülere karşı bir saldırı yaptığı iddiası gerçek dışı ve yalandır ama Türk Devleti Paralı Katilleri Parisin ortasında üç kürt kadını katlettiğini hepimiz biliyoruz
Libya'daki kardeşlerimiz söylemi tam bir safsata yahu demezlermî önce sen kendi kapının önünü temizle sen ülkendeki Barışı Adeleti sağlayamazken afrika ülkesine Barış ve huzur getireceksin. Öylemi. Ne fesatsiniz.

Tarafsız
Tarafsız - 1 ay Önce

Bu nasıl bir haber biraz başlıkla haber uyuşsun

SIRADAKİ HABER