Erdoğan: Kılıçdaroğlu'nun da orada olmasını istiyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazar günü Yenikapı’da yapılacak mitingle ilgili, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun da orada olmasını istiyorum. Onlar da bir heyetle katılacaklarını şu anda açıklamış durumdalar. Öyle zannediyorum ki durumu tekrar gözden geçirir ve onlar da Pazar günü Yenikapı’da olma kararını verirler” dedi.

Erdoğan: Kılıçdaroğlu'nun da orada olmasını istiyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda oda ve borsa başkanları ile istişare toplantısında konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Darbe girişimini püskürttük”

“Aslında biz millet ve ülke olarak aslında darbelerle darbe girişimle, terör eylemleriyle ihanetlerle ilk defa karşılaşmıyoruz. Pek çok terör örgütünün saldırılarına maruz kaldık. Diplomatik ihanet girişimlerini saymıyorum bile.

“Bu ülke ve bu millet neden bu kadar çok saldırıya maruz kalıyor. Her toplumun kendilerine göre sıkıntı ve sancıları var. Biz onların tamamının yaşadığı sıkıntıyı tek başına göğüslemek zorunda kalıyoruz.

“Türkiye’nin diğer ülkelerden farkı her şeyi eş zamanlı yaşıyor olması. Bunca tehdide aynı anda maruz kalıp hedeflerine yürümeye devam edecek başka ülke var mıdır, onu bilmiyorum. Fethullahçı darbe girişimini püskürttük. Çağrımıza uyan milletimizle birlikte yaptık.

“Amerika’yı da ele geçirecekler”

“Uzun yıllardır hep altını çiziyorum bu coğrafyayı vatanımız olarak belirlediğimiz günden beri mücadele içerisindeyiz. Bu mücadeleyi bırakırsak vatansız ve milletsiz kalırız. 15 Temmuz bu milleti bayraksız, vatansız, devletsiz bırakma girişimidir. Bunların ne bayrak ne devlet ne vatan diye bir derdi yoktur.

“Onlar kendini dünya vatandaşı sayıyorlar. Örgütlendikleri 160 ülkenin tamamını da güya vatan kabul ediyorlar. Eninde sonunda oraları da ele geçireceklerini söyleyecek kadar bu konuda öz güven sergilemeye çalışıyorlar.

“Amerika’yı da ele geçirecekler. Öyle diyorlar. Ve bunu da oraya yerleşmek suretiyle, ‘işte bak oradan bu işi yönetiyoruz’, hava bu. Bu bakımdan sadece itikadi olarak değil, milli olarak da sapkın bir örgütle karşı karşıyayız.

“Ülkemizi bu sapıklara bırakmayacağız”

“Milletimiz 15 Temmuz’da sadece bu terör örgütüne değil aynı zamanda benzer niyetlere sahip, benzer yöntemlere başvurmak isteyen herkese mesajını açık ve net bir şekilde vermiştir. Ne demiştir milletimiz; ‘bizim bu ülkeden başka vatanımız yoktur ve bu ülkemizi de bu sapıklara bırakmayacağız’ demiştir.

“Bu bir virgüldür, daha devam ediyoruz”

“Bu takıma birileri cemaat diyor, bunların cemaatle alakası yok. Cemaatlere hakaret olur, bunlar tam anlamıyla bir terör örgütü. Bunları ben haşhaşi diye andım. Bunlar Hasan Sebbah’ın izinden gidenler, orayı takip edenler.

“Onların da zeki iyi yetişmiş kadroları var, bunların da var. Şeytan da melekler içerisinde alimdir. Allah’a ilk isyan eden o oldu. Onları topraktan beni ateşten yarattın, ben daha kıymetliyim dedi.

“Bunlar Allah’ı istismar ederek milleti aldattılar, ilmi istismar ederek milleti aldattılar ve milleti ‘himmet’ diyerek soydular soğana çevirdiler. Şimdi her şey meydana çıkıyor, daha çok şeyler çıkacak. Daha noktayı koymuş değiliz, bu bir virgüldür, daha devam ediyoruz. Rehavet yok, gevşemek yok, kararlı bir şekilde bu süreci devam ettirmek durumundayız.

“Kılıçdaroğlu’nun orada olmasını istiyorum”

“Pazar günü İstanbul’da Yenikapı’da Cumhurbaşkanlığı olarak miting düzenledik. Tüm milletimiz buna davetli, parti ayrımı olmadan. AK Parti, CHP, MHP genel başkanlarına birer davet çıkardım.

“Bu milli birliğimizin ifadesi olmak üzere mesajlarımızı birlikte verelim istedim. Demokrasi ve şehitler mitingi olduğu için bu anlamlı. Oraya Türk bayrağından başka bir bayrak gelsin istemedim. Orada sadece kendi Türk bayrağımız olsun, meydanı onla dolduralım. KKTC, Azerbaycan bayrakları dalgalanabilir, onlar bizim aile fertlerimizdir.

“Bahçeli’nin davette icabet edeceği haberini aldık, sağolsunlar, varolsunlar. Ben tabii aslında Sayın Kılıçdaroğlu’nun da orada olmasını istiyorum. Onlar da bir heyetle katılacaklarını şu anda açıklamış durumdalar. Öyle zannediyorum ki durumu tekrar gözden geçirir ve onlar da Pazar günü Yenikapı’da olma kararını verirler.

“Yakalananlar, buz dağının görünen yüzü”

“Şu anda yakalananlar, buz dağının görünen yüzü. Diğerleriyle ilgili çalışmalar sürüyor. Şüphesiz bu örgütün bir de iş dünyası ayağı var. En güçlü oldukları yer belki de orası. Çünkü kuraldır, finansı olmayan hiçbir proje başarıya ulaşamaz. Bu eli kanlı örgütün iş dünyası içindeki tüm bağlantılarını, tüm düzenini, tüm akarlarını tamamen kesmekte kararlıyız.

“Bu eli kanlı örgütün iş dünyasındaki tüm bağlantılarını tamamen kesmekte kararlıyız. Kimsenin gözünün yaşına bakacak durumumuz yok. Acırsanız acınacak hale gelirsiniz. Rabbimden af  diliyorum, milletimden özür diliyorum dedim dün.

“Burada hata yapmışız. Olaya samimiyetle baktık ama karşımızdakinden bunu görmedik. FETÖ’ye aktarılan her kuruş, bu millete sıkılmak üzere namluya sürülmüş bir mermidir. Millete kurşun sıkanı nasıl affetmiyorsak o kurşunu finanse edeni de affetmeyeceğiz.

“Bu yapının her okulu, her dersanesi, her evi birer terör yuvası, her şirketi, her derneği, her vakfı birer terör organizasyonudur. Bu hain yapıyla ve mensuplarıyla ilgili olarak hala ‘ama, fakat’ diye başlayan cümleler kurmayı sürdürenler, benim indimde gönlü onlarla birlikte olanlardır.

“Bu adamlar katildir, bu adamlar riyakardır, bu adamlar sinsidir, bu adamlar hırsızdır, bu adamlar maşadır. O Pensilvanya’daki üst akıl değil, kafası o kadar çalışmaz. Üst akıl başka, ne demek istediğimi anlıyorsunuz.

14 Ağustos

“Yaşadıklarından ders almayıp hala şu günü bu günü bekleyin diyorlar. Şimdi 14 Ağustos’u bekleyin diyorlar. Biz namert değiliz, mertiz. Attıkları her adım onları daha da aşağıya çekiyor. Yedikleri darbe onları daha ifşa edecek.

“Biz seferle emrolunduk, zaferle değil. Zafer Allah’ındır. Biz şu anda seferdeyiz. Alçaklık bir karakter meselesidir. Yedikleri her darbe onları daha da ifşa edecek. Milletimiz onların boylarının ölçüsünü aldı. Ölçtük, boyları ne kadar belli.

“Şairin dediği gibi ‘Kaderin üstünde kader’, onlar için hükmünü verdi. Artık ne yapsalar, ne söyleseler boş. Biz önlemlerimizi almaya mutlaka devam edeceğiz.

“Be dangalak, be şarlatan”

“Çıkıyorlar sıkılmadan, utanmadan, güya önünde de bakıyorsun bir kariyeri var, ‘O bize şah damarından daha yakın’ diyor. Kim için diyor  Pensilvanya’daki için. Be dangalak, be şarlatan, Allah ayetinde ne buyuruyor, ‘Ben size şah damarınızdan daha yakınım’ diyor.

“Bize şah damarından yakın olan Rabbimizdir, başka kimse yok. Bu bir şirktir, bu bir küfürdür. Niye  Çünkü Pensilvanya’yı tanrılaştırıyorsun.

“FETÖ’nün Günah Galerisi kitabı yayınlayın”

“FETÖ ihanet şebekesinin mensupları Pensilvanya’daki şarlatana inanıyorlar. Dünyalarıyla birlikte ahretlerini de yaktıklarının farkında değiller.

“Sözde kitaplar yazıyormuş, sözde eserleri varmış, artık ne tür intihaller yapıldığını bilemem ama çok intihaller olduğu belli.

“Diyanet İşleri Başkanımıza da bir ara söyledim. ‘Bunun sözde eserlerini Din İşleri Yüksek Kurulumuza verin de bunları şöyle A’da Z’ye incelesinler, inceletsinler. Bu kitapların içerisinde, birçok bizim dinimizle bağdaşmayan ifadeler var. Ve ondan sonra da FETÖ’nün Günah Galerisi diye bir kitabı siz yayınlayın.’ Ve burada bütün gerçekleri ortaya serilsin.

“İş adamlarına bir ricam var, içinizde hala buna inanan varsa onları adalete teslim edin. Bu yakınınız da olabilir. Kardeşi var, oğlu var savunuyor. Hz Nuh’a gelen uyarıyı bilmiyor musunuz? Bırak ya Nuh onlar senden değil. Sen sana inananlarla birlikte gemiye bin ve bunlardan kurtul. Bizim de burada hassas olmamız lazım.

 

“Ekonomik göstergelerde hiçbir sıkıntı yok”

“Yeni yatırımlar konusunda müjdeler bekliyoruz. Bir ekonomik başarının sahipleri olarak sizlere güveniyorum. Ekonomik göstergelerde hiçbir sıkıntı yok. Darbe girişimine rağmen uluslararası finansmanda hiçbir sıkıntı yok. Beklenenin çok üzerine talep geliyor.

“Döviz rezervimiz azalmak şöyle dursun, 125 milyar doların üzerine çıktı. Bu rakam yetmez, hedefimiz 165 milyar dolara Merkez Bankamızın ulaşması. Milletimiz döviz almak için değil, döviz satmak için bankalara hücum etti.

“Hayat normalin üstünde normal”

“Eskiden  OHAL ilan edildiğinde marketler boşalırdı. Şimdi millet sabahlara kadar meydanlarda hayat normalin üstünde normal.

Bankalara “faiz düşür” çağrısı

“Konut alımlarında devlet ve özel sektör bankaları şu faiz oranlarını yıllık 9’a doğru çekiversinler. Kaybetmezsiniz yahu… Asıl bu dönemdir aslolan. Yıllık faiz oranlarının 10’un altında, oranları aşağıya çekip sürümden kazanmalarını isteriz.

“Çünkü hangi banka kendi öz sermayesiyle çalışıyor, hepsi milletin parasıyla çalışıyor. Sürümden kazan. Dünyaya bak, Japonya eksi faiz, Avrupa 1-2. Bizde komisyonlrı koyduğunda 15’lere giriyor. Olmaz yahu olmaz, bu zulümdür.

“Dün Emlak Konuta sordum, şu anda yoğun bir konut satışımız var dedi. Demek ki biraz düşürünce konut satışları patladı. Bu ne yapacak, inşaat sektörünü tetikleyecek. İnşaat sektörünün hedefinde önemli sektörler var. Ortalam 300 sektörü ilgilendiriyor. Hepsinde bir hareketlenme olacak.

OHAL

“OHAL’i neden ilan ettik, birileri karşı çıkıyor. Fransa’da basit bir terör olayı oldu. Önce 3 ay olağanüstü hal ilan ettiler, sonra bir 3 ay daha sonra 6 ay daha uzatıldı.

“Biz 3 aylık OHAL ilan ettik diye rahatsız oldular. Biz devleti yeniden yapılandırmaya mecburuz. 14 yıllık Başbakan ve Cumhurbaşkanlığım döneminde edindiğim ciddi tecrübeler ve çalışmalar var.

Yeni anayasa

“Bir insan çalıştığı kuruma ihanet içerisindeyse bu insanı sırtımızda taşımaya mecbur muyuz? İhbar, kıdem tazminatını verirsin, başının çaresine bak dersin. Devletin malı deniz, yemeyen domuz. Girdin mi içeri ölene kadar kal orada, böyle bir şey olmaz.

“Bu yasal düzenleme anayasa değişikliği gerektiriyor. Anayasa değişikliğiyle ilgili asgari müştereklerde birleşmemiz lazım. Devletin yeniden yapılanması şart. TSK’nın yeniden yapılanması lazım.

“Süratle atılması gereken adımlar var. Dünyayı incelettim, bunlar üzerinde çalışmalar yaptırdım. Başarılı uygulamaları gördük. 50’li yılların yasalarıyla bu ülkeyi yönetemeyiz. Darbe yasalarıyla bu ülkeyi yönetemeyiz.

“Yapacağımız bu yasa değişiklikleriyle devleti daha güçlü hale getirecek omurgayı kuralım. Bu konuda Sayın Başbakan’ın yaptığı ziyaretlerle ilk sinyaller olumlu.”

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7

Kayseri escort kayseri escort türk ifşa