Erciş Eş Başkanlar ve Meclis Üyeleri Mazbata Aldı

Erciş Belediye Eşbaşkanları Yıldız Çetin ve Mahmut Pala ve meclis üyeleri mazbatalarını aldı.

Erciş Eş Başkanlar ve Meclis Üyeleri Mazbata Aldı

VanEkspres - 31 Mart yerel seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP), 35 bin 660 oy ile kazandığı Erciş ilçe Belediyesi başkanı Yıldız Çetin ve belediye meclis üyeleri mazbatasını aldı.

31 Mart seçimlerinde HDP Erciş belediye başkanlığına seçilen Yıldız Çetin ve Mahmut Pala mazbatalarını alarak resmen göreve başladılar.

HDP’den Erciş Belediye Başkanı seçilen Yıldız Çetin de bugün partililerle birlikte İlçe Seçim Kuruluna giderek mazbatasını aldı. Daha sonra Erciş Belediyesine geçen Çetin, burada tebrikleri kabul etti. Erciş halkına teşekkür eden Çetin, “Bizleri irade olarak tayin ettiler. Yaklaşık 15 gündür mazbata almayı bekliyorduk. Bugün mazbatamızı aldık. Hizmet boyutuyla 2014 yılında Erciş halkı HDP’yi yine irade olarak tayin etmişti. Bugün yine Erciş halkı bizleri irade olarak tayin etti. Bizler yarıda kalmış projelerimiz ve halkımızın her kesimine hitap edecek çalışmalarımızın sözünü veriyoruz. Bizi destekleyen ve desteklemeyen herkesin belediye eş başkanları olacağımızı, kapımızın Erciş halkına açık olduğunu, ayrıştırma ve ötekileştirme politikalarından uzak olacağımızın sözünü veriyoruz.” dedi.

Erciş'te 31 Mart seçimlerinde HDP kazanmış, Ak Parti'nin itirazı sonucu oylar tekrar sayılmıştı. Yeniden yapılan sayımın ardından HDP tekrar birinci parti olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 23:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ruhsan akbaş
Ruhsan akbaş - 3 ay Önce

Hayırlı olsun ercişime

SIRADAKİ HABER