Elazığ'da 6.8'lik deprem

Elazığ Sivrice'de saat 20:55 sularında 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Elazığ'da 6.8'lik deprem

VanEkspres - Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinden edinilen bilgilere göre saat 20:55 sularında Elazığ Sivrice'de 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Çevre il ve ilçelerden de hissedilen depremin merkez üssünün Elazığ Sivrice'ye 10.4 kilometre uzaklıkta olduğu ve yerin 6.8 kilometre altında gerçekleştiği belirlendi.

PROF. DR. ŞÜKRÜ ERSOY'DAN İLK AÇIKLAMA

CNN TÜRK canlı yayınına bağlanan Prof. Dr. Şükrü Ersoy şu açıklamalarda bulundu:

Biraz büyük bir deprem. Belki sizde de söylemiş olabilirim Elazığ çok kritik bir yer. Doğu Anadolu fayı çok kritik,  gerilim çok yüksek. Bu deprem beklenebilen bir depremdi. Bu deprem önemli bir deprem, yer kabuğunu önemli miktarda kırmış olabilir. 50 - 60 km yer kabuğu kırılmış olabilir. Ciddi bir hasar vardır, inşallah ölümler fazla değildir.

ELAZIĞ BARO BAŞKANI

Şehir merkezinde bir yıkım yok. Köylerden haber bekleniyor.

Elazığ depremi sonrası Bakan Soylu’dan ilk açıklama

Bakan Soylu, “Herhangi bir can kaybı bize iletilmiş değil. 2 yaralı var. Sivrice ve Pötürge’de yıkılan birkaç bina var” şeklinde konuştu.

Deprem sonrası açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da “İl merkezi ve askeri tesislerden olumsuz bir haber yok” açıklaması yaptı.

AFAD TEYAKKUZDA

AFAD, deprem sonrası tüm personel ve il AFAD müdürlüklerinin teyakkuza geçirildiğini açıkladı.

Türk Kızılay da Twitter hesabından “Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen ve ilk belirlemelere göre 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrası gelişmeler Kızılay ekiplerimiz tarafından yakından takip edilmektedir” paylaşımı yaptı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020, 21:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER