Ekrem İmamoğlu’ndan Erdoğan’a çağrı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı ve Ak Partili seçmene çağrıda bulundu.

Ekrem İmamoğlu’ndan Erdoğan’a çağrı

VanEkspres - Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, AKP’nin itirazları üzerine geçersiz oyların sayımı sürerken sosyal medya hesabından paylaştığı mesajlarla, YSK’ye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve AKP’li seçmenlere çağrıda bulundu. 

YSK ÜYELERİNİN ADALET DUYGUSUYLA HAREKET EDECEKLERİNİN UMUT ETMEK İSTİYORUM’

Yüksek Seçim Kurulu, herkese aynı mesafede, adaletli, kararları çelişmeyen ve uygulamada çifte standartı olmayan bir kurum olmalıdır” diyen İmamoğlu, basın açıklaması görüntülerini de eklediği mesajına “Tüm üyelerin, tarihe geçecek bu kararlarda adalet duygusuyla hareket edeceklerini umut etmek istiyorum” diyerek devam etti.

‘CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN SÜRECE KATKISINI ÇOK ÖNEMLİ BULUYORUM’

Birinci mesajın hemen ardından yayınladığı ikinci sosyal medya mesajında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen İmamoğlu, “Bana da Sayın Cumhurbaşkanı’na da bu görevlere gelme fırsatını Cumhuriyet sağladı. Bizim birbirimize borcumuz yok, bu vatana borcumuz var. O yüzden, bu sürece katkısını çok önemli buluyorum” ifadeleri kullandı.

‘AK PARTİLİ HEMŞEHRİLERİMİ ÜLKEYE BEDEL ÖDETMEK İSTEYENLERE KARŞI DURMAYA DAVET EDİYORUM’

Üçüncü mesajında AKP’li yöneticilere seslenen İmamoğlu, AKP’ye oy veren İstanbulluları Türkiye’ye iktidar hırsı yüzünden bedel ödetmeye çalışan AKP’li siyasilere karşı durmaya davet etti:

“Parti içindeki bir grup bedel ödemekten kaçmak için, ülkeye bedel ödetme niyetinde. Ak Partili hemşehrilerimi vicdanlarıyla buna karşı durmaya davet ediyorum.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER