Doğu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Toplantısı Yapıldı

Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Suat Çiftçi'nin yaptığı Doğu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu'nun aylık olağan toplantısı yapıldı.

Doğu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Toplantısı Yapıldı

VANEKSPRES HABER MERKEZİ - VAN

Doğusifed Federasyon merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya yönetim kurulu üyeleri yanı sıra Van Ticaret ve Sanayi Odası ile Van Ticaret Borsası Eski Başkanı Feridun Irak'da katıldı.

Doğusifed başkanı Suat Çiftçi, Van’a değer katan her isme teşekkür ederek başladığı konuşmasında her ay Van'a katkı sunan bir ismi federasyonumuzda ağırlayarak tecrübe ve bilgi birikiminden de faydalanacağız dedi.

Bizim İdeolojimiz Doğusifed Olarak Ülkemize ve İlimize en iyi Hizmetler Vermektir”

Çiftçi,” Doğusifed olarak bünyemizde bulunan 10 dernek için ben ve yönetim kurulum her zaman araştırma ve geliştirme adına çalışmalarda bulunacağız. Her zaman belirttiğim gibi yatırım eğitimleri iş insanlarının gelecekleri adına önemli hususlardır.

Federasyonumuzda her türlü siyasi ideolojiye sahip kişilerin tek bir çatı altında toplandığı bir kuruluş olarak faaliyetine devam ediyor. Bizlerin ideolojisi ekonomidir. ” diye konuştu.

Irak Doğusifed'lilere  tecrübelerini paylaştı

Doğusifed Mart ayı toplantısının konuğu olan Van Ticaret odası ve Ticaret Borsası eski başkanı Feridun Irak, Doğusifed yönetim kurulu üyelerine  tecrübelerini paylaştı.

VOTAŞ BİR MODEL PROJEDİR

Van ve Türkiye açısında VOTAŞ’ın ne derece önemli olduğun belirten Van Ticaret ve Sanayi Odası ile Van Ticaret Borsası Eski Başkanı Feridun Irak ise, Hayvancılık için en doğru yer Van'dır dedi.

Irak, Van Organize Tarım İşletmeleri (VOTAŞ) şu anda 4 milyon metrekare arazisi olan, 15 bin metrekare kapalı alanı olan modern bir tesis. Sulanabilen 4 bin dönüm arazisi bulunuyor.   Bu proje gerçekten bir modeldir.

Eski vali İbrahim Taşyapan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olduğu dönemde projeyi son derece önemsedi. O dönem 500 hayvan siparişini verdi.  4 bin dönüm arazinin sürülmesi yönünde talimatları oldu. Daha sonra göreve gelen Murat Zorluoğu, belediyelerin bu işte olmaması gerektiğinden hareketle buranın özelleştirilmesine karar verdi. Bence bu doğru bir karar değildi. Buna çok da itiraz ettim. Belediyeler bu işin içinde olmalıdır. Olmaması eksikliktir.

IRAK BENİM HAYALİM...

Benim hayalim VOTAŞ’ın hayvanlardan elde edilen gübreden biyogaz üretmesi,  Güneş kenti olan Van’da güneş panellerini kullanarak elektrik elde edilmesi. Mandraları kurularak VOTAŞ markasıyla süt ve süt ürünlerinin oluşturulması. Ve bunu halka ucuz şekilde ulaştırılması bunun için de belediyenin olmasını çok arzu ediyorum” dedi.

Irak, Bundan 20 yıl öncesinde Van'dan dışarıya et ve canlı hayvan ihracatı yapıldığına dikkat çeken Feridun Irak, şimdi ise et ithalatını yaptıklarını vurguladı. 

Yaklaşan yerel seçimler değinen Feridun Irak, “Yerel seçimleri genel seçimlerden ayıran özelik, vatandaş bire bir muhatap olduğu belediyelerden sorunlarının çözümünü istiyor.  Burada ideolojiyi bir kenara bırakıyor. Kimin yapabileceğine inanıyorsa onun arkasından gitmeli.  Bize düşen ise hangi aday seçilmişse onun etrafında bir araya gelmektir. Onu takip etmek ve gereken desteği vermektir” dedi.

Toplantıda daha sonra Gündem konularına yer verildi. Doğusifed yeni genel sekreteri Sevgi Özdinç'inde hazır bulunduğu toplantı, 4 ayrı komisyonun kurulması kararıyla devam etti.

Son olarak önümüzdeki günlerde TUSİAD ve TURKONFED'in Van'da yapılacak olan yönetim kurulu toplantısıyla alakalı bilgi sunan Başkan Suat Çiftçi toplantıyı bitirdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER