Diyarbakır'da MHP'li Başkan hayatını kaybettiğini aktardı.

MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp, eski MHP Kocaköy İlçe Başkanı Mehmet İçli'nin bıçaklanarak öldürüldüğünü bildirdi.

Diyarbakır'da MHP'li Başkan hayatını kaybettiğini aktardı.

 

Kayaalp, il binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Kocaköy ilçesinde üzücü bir olay gerçekleştiğini, olayda İçli'nin hayatını kaybettiğini aktardı.

Olayın takipçisi olacaklarını belirten Kayaalp, "Bu olayda eski ilçe başkanımız, şimdiki il yönetim kurulu üyemiz Mehmet İçli bıçaklanma sonucu hayatını kaybetti. Olay eski bir husumete dayalı geçmişi olan bir olaydır. Failler de Kocaköylü, yıllardır birbirlerini tanıyan insanlar. Olayın siyasi bir olay veya terör olayı olmadığı düşüncesindeyiz." dedi.

MHP Diyarbakır il yönetim kurulu üyesi ve eski Kocaköy İlçe Başkanı Mehmet İçli, bugün öğlen saatlerinde Kocaköy ilçesindeki evine gittiği sırada kimliği belirsiz kişi veya kişilerin saldırısına uğradı. Ağır yaralanan İçli, kaldırıldığı Kocaköy Devlet Hastanesi'nde müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. İçli'nin öldürülmesi ile ilgili soruşturma başlatılırken, MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Eski ilçe başkanımız, şimdiki il yönetim kurulu üyemiz Mehmet İçli bıçaklanma sonucu hayatını kaybetti. Olay eski bir husumete dayalı geçmişi olan bir olaydır. Siyasi bir olay olmadığı düşüncesindeyiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER