Depremde Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 400'ü Geçti

Amerika Birleşik Devletleri Jeoloji Araştırmaları Kurumu'nun (USGS) verilerine göre Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin Süleymaniye kentinde yerel saat ile 21:18'de 7.3 şiddetinde deprem oldu.

Depremde Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 400'ü Geçti

Van Ekspres- Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin Süleymaniye kentinde yerel saat ile 21:18'de bir deprem meydana geldi.

Dün akşam saat 21.18’de Halepçe’nin 32 kilometre güneybatısında meydana gelen 7,3 büyüklüğündeki deprem, 400’den fazla kişinin ölümüne, binlerce kişinin de yaralanmasına yol açtı.
 
ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu, Halepçe kentinin 32 kilometre güneybatısında 7,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu.

Kürdistan Bölgesi Deprem ve Meteoroloji Müdürü Fazıl İbrahim, en şiddetli sarsıntının 7,3 olarak kaydedildiğini ve daha şiddetli bir deprem beklenmediğini söyledi.
 
Deprem Kürdistan ve birçok çevre ülkelerde hissedilirken, Süleymaniye’nin Derbendihan ilçesinde ölümler yaşandı. Derbendihan’da 4, Germiyan’da 2, Süleymaniye'de ise 1 kişi yaşamını yitirdi.
 
Süleymaniye İl Sağlık Müdürü Mirhan Muhammed, Derbendihan’da 50 kişinin yaralandığını kaydetti.
 
Irak su Kaynakları Bakanı Hasan Cenabi, Derbendihan Barajı yakınlarındaki köy ve kasabalarda yaşayan halkı, barajın yıkılması tehlikesine karşı uyardı.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER