Demirtaş'tan Talabani İçin Başsağlığı Mesajı

KYB Genel Sekreteri ve eski Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin vefatına ilişkin açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Kalbimde derin bir yeri olan Mam Celal'in hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duydum. Yeri asla doldurulamayacak olan Celal Talabani'nin ailesine, Kürt halkına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum” diye belirtti.

Demirtaş'tan Talabani İçin Başsağlığı Mesajı

Van Ekspres-  Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dün yaşamını yitiren Celal Talabani için başsağlığı mesajı gönderdi. Demirtaş, mesajında şunları belirtti:

“Son olarak geçen yıl, Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin Süleymaniye kentinde görüştüğümüz, kalbimde derin bir yeri olan Mam Celal'in hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duydum.

Yaşadığı tüm baskı ve zulme rağmen hayatı boyunca cesaret ve kararlılıkla, mücadelesinden asla taviz vermeden yürüyen, bütün hayatını Kürt halkının eşitlik ve özgürlük mücadelesine adayan Celal Talabani'nin aramızdan ayrılması sadece Kürtler için değil bütün insanlık ailesi için de büyük bir üzüntüye neden olmuştur. Yeri asla doldurulamayacak olan Celal Talabani'ye Allah'tan rahmet; ailesine, Kürt halkına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER