Demirtaş'tan 7 Haziran Akşamına İlişkin Kutlama Açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, seçim günü akşamı sandık güvenliğinin bırakılmaması gerektiğini belirterek, “Partimizin 7 Haziran akşamı kutlaması yoktur” dedi.

Demirtaş'tan 7 Haziran Akşamına İlişkin Kutlama Açıklaması

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 7 Haziran Pazar günü yapılacak seçimlerde sandık güvenliğine ilişkin uyarılarda bulundu.
Mitinge katılacaklara saldırıların yaşandığı Erzurum’da konuian Demirtaş, sandık başlarından ayrılınmaması gerektiğini belirterek, “Partimizin 7 Haziran akşamı kutlaması yoktur” dedi.
Demirtaş’ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:
“Mazlumlara ezilenlere ses soluk olduysak, 81 vilayette hepsi gözünü bize dikmişse biz de önümüzdeki 3 günü sabırla geçireceğiz. Sandıklar açıldıktan, resmi sonuçlar açıklanana kadar asla sandığı terk etmeyeceğiniz. Olası bir seçim zaferi için kutlamalar için alana çıkmayacaksınız. O gece ‘kutlama var’, ‘şölen var’ diyenlere riayet etmeyin. Partimizin 7 Haziran akşamı kutlaması yoktur. Kutlamalar adı altında sandıkları terk ederseniz, hırsıza prim vermiş olursunuz. Seçim barajını aşarsak bir gün sonra şölen yapacağız. Sağduyu ve sabırla disiplinle dikkatle çalışmanın başında olmalısınız.”

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER