Demirtaş Bırakılırsa Erdoğan'ın oyu düşer!

Demirtaş Bırakılırsa Erdoğan'ın oyu düşer bu iddianın sahibi Gazeteci Yazar Koray Düzgören'in...

Demirtaş Bırakılırsa Erdoğan'ın oyu düşer!

Gazeteci ve Artı Gerçek yazarı Koray Düzgören “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yerel seçimler öncesi Selahattin Demirtaş’ı bırakmak ister mi” sorusuna, “Demirtaş’ın çıkması demek Erdoğan’ın oylarının 2-3 puan düşmesi demek Demirtaş, bütün muhalefeti harekete geçirecek bir figür olduğu için Erdoğan’ın oyları 2-3 puan düşecektir” cevabını verdi Düzgören, Artı TV’de bu akşam yayınlanan ve gazeteci Celal Başlangıç’ın hazırlayıp sunduğu Artı Gerçek programına katıldı.

Programda AİHM kararına rağmen HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılmaması değerlendirildi.Gazeteci Düzgören, AİHM’in “serbest bırakılması gerekir” kararında Demirtaş’ın hukuki değil siyasi saiklerle tutuklandığının altını çizildiğine vurgu yaparak, “Demirtaş’ın çıkması demek Erdoğan’ın oylarının 2-3 puan düşmesi demek. Demirtaş, bütün muhalefeti harekete geçirecek bir figür olduğu için Erdoğan’ın oyları 2-3 puan düşecektir. AİHM siyasi nedenlerle tutuklandı diyor. Yani hukuk değil zorbalık var. Demek ki rehin alınmış, burada bir eşkıyalık var. Üstelik de bir an önce tutukluluğuna son verin diyor. Artık tutukluluğun sürmemesi lazım, bunun ötesi yok. Bekletilmemesi gereken bir olay” diye konuştu.

Afrin’de çiftçilerin zeytinlerine el konularak Türkiye tarafından satılması da programda ele alındı. Afrin’deki cihatçı gruplar arasında çıkan çatışmaların “ganimet” paylaşımından kaynaklandığını anlatan Düzgören, Afrin’den getirilen zeytinlerin parasının Türkiye’de bazı kişilerin cebine girdiğini söyledi. Düzgören şöyle konuştu:ÖSO çetelerine gitti el konulmuş varlıkları, ama onlar pazara sürüyor ve Türkiye’de de bir takım isimlerin cebine giriyor. Bu paraları paylaşamadıkları için birbirlerine girmişlerdi. Türkiye çatı ordusu oluşturdu, bunları biat ettirmek için operasyon yaptı ama operasyon başarılı olmadı, bir işe yaramadı aslında. Başından beri süreç çöktü aslında.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER