CHP, MHP ve Ak Parti, HDP’ye karşı birleşti

Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) Ankara’da gerçekleştirdiği seçim sona erdi. Seçim sonucunda, AK Parti 9, CHP 4 ve MHP’ye 2 encümen verilirken, HDP’ye encümen verilmeme kararı alındı.

CHP, MHP ve Ak Parti, HDP’ye karşı birleşti

VanEkspres - Bunun üzerine Kars Belediye Eşbaşkanı Ayhan Bilgen’nin de içinde bulunduğu HDP heyeti, seçimleri protesto ederek salondan ayrıldı.

‘HDP’Yİ YOK SAYARAK YÖNETİM OLUŞTURDULAR’

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bilgen, AK Parti, CHP ve MHP’li üyelerin ortak kararıyla HDP’ye encümen verilmediğini belirterek karar tepki gösterdi.“HDP’yi yok sayarak bir yönetim oluşturdular” diyen Bilgen, normalde Türkiye Belediyeler Birliği seçimleri bölgesel dağılım ve belediye nüfusları göz önüne alınarak yapılır ve buna göre encümen seçilir. Ama baktığında HDP’ye tek bir encümen dahi verilmedi. Usule aykırı davrandıkları ve bizi yok sayarak yönetim oluşturdukları için biz de protesto ettik” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
cesi başkan
cesi başkan - 2 ay Önce

bunların anasını HDP liler zikmis

Celal Çiçek
Celal Çiçek - 2 ay Önce

Faşistler her zamanfaşıstliklerinden geri kalmaz.Tıpkı S.Demirtaşı hapse arttırdıkları gibi.Ama biz yinede bağrımıza taş basıp 23 Haziranı unutmayalım.Gelecek HDP ile güzel ama çok daha güzel olacak.

SIRADAKİ HABER