Bülent Arınç'ın Damadı Tutuklandı!

Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter 'FETÖ' soruşturması kapsamında Ankara'da gözaltına alındı. Yener, sevk edildiği sorgu hâkimliğini tarafından tutuklandı. Kaynak: Bülent Arınç'ın damadı tutuklandı

Bülent Arınç'ın Damadı Tutuklandı!

Van Ekspres - Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter 'FETÖ' soruşturması kapsamında Ankara'da gözaltına alındı. Yener, sevk edildiği sorgu hâkimliğini tarafından tutuklandı.

Arınç'tan yorum

Damadının 'FETÖ' soruşturmasından gözaltına alınmasının ardından Arınç, Hürriyet'e "Bir süreç var. İnşallah en kısa sürede bir haber alacağız. Damadımıza her bakımdan güveniyoruz. Kesinlikle bir ilişkisi olmadığına inanıyoruz. Kendisini sevinçle bekliyoruz" demişti.

Akademisyenlikten ihraç edilmişti 

FETÖ ile mücadele kapsamında OHAL çerçevesinde yayımlanan 2 Eylül 2016 tarihli 673 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile üniversitelerde, emniyet, jandarma, sahil güvenlik ve kamuda çok sayıda kişi meslekten ihraç edilmişti. İhraç edilenler arasında Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter de vardı. Ekrem Yeter, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji Anabilim Dalı'nda 'doçent' olarak görev yapmaktaydı. (t24)

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER