Beştaş: O çocukları biz de istiyoruz

Mardin’in Nusaybin ilçesinde kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddet ve HDP’li üç büyükşehir belediyesine kayyım atanması düzenlenen eylemle protesto edildi.

Beştaş: O çocukları biz de istiyoruz

VanEkspres - Eylemde konuşan HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, siyasi iktidarın HDP önünde eylem yapan anneleri gerçekte desteklemediğini, kayyımı gizlemeye çalıştığını söyledi.

'TÜM ANNELERLE EL ELE BU ÜLKEYE BARIŞ GETİRMEK İÇN MÜCADELE EDİYORUZ'

Çocuklarını istedikleri gerekçesi ile Diyarbakır'da HDP İl binası önünde oturan aileler üzerinden AKP'nin 'provokasyon girişiminde' bulunduğunu belirten Beştaş, çocuğu dağda olan annelerle, çocukları asker olan annelerle el ele bu ülkeye barış getirmek için mücadele ediyoruz" dedi:

"O çocukları biz de istiyoruz. Biz buradaki annelerin de çocuklarını istiyoruz. O anneler anne de buradakiler anne değil mi? Barış için adım atın bütün anneler çocuklarına kavuşsun. Ama biz biliyoruz ki AKP o anneleri düşündüğü için onların yanında durmuyor. Siz Cumartesi Anneleri'ne Galatasaray Meydanı’nı kapatan, açlık grevleri sürecinde anneleri yerde sürükleyen, Emine Bulut öldürüldüğünde ‘kıyameti koparmayın’ diyen Ömer Çelik, o anneleri desteklediğiniz için bunu yapmıyorsunuz. Sizler yaptığınız kayyum darbesini gizlemeye çalışıyorsunuz. Ama kimse size inanmıyor. Biz Barış Anneleri, çocuğu dağda olan annelerle, çocukları asker olan annelerle el ele bu ülkeye barış getirmek için mücadele ediyoruz."  MA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlı 1977-65
Vanlı 1977-65 - 6 ay Önce

https://www.memurlar.net/haber/854167/hdp-li-kemal-pekoz-un-kizi-hevi-pekoz-un-luks-hayati.html

İşte bu linke bakınız. Bu HDP'liler Kürtlerin aklıyla dalga geçiyor. Kendi çocukları keyif sürüyor, gariban kürt gençlerini ise dağa gönderiyor. Alın işte size HDP'nin ne sahtekar ve iki yüzlü olduğunu görün artık.

Berfin a.
Berfin a. - 6 ay Önce

Dalga geçmeyin kürt annelerle.siz götürüyorsunuz kandile kürt çocuklarını,utanmıyormusunuz??

SIRADAKİ HABER