Belvan Kart Alımında Sıkıntı Yaşınıyor

Geçtiğimiz günlerde Toplu Taşıma Araçlarına getirilen akıllı bilet uygulaması ile Van’da Ulaşımda yeni bir dönem yaşandı.

Belvan Kart Alımında Sıkıntı Yaşınıyor

Van Haber- Van’da 18 Kasım’dan itibaren Ulaşımda Elektronik bilet ‘’Belvan Kart’’ uygulamasına geçildi. Van’da yeni başlanan Elektronik bilet ‘’Belvan Kart’’ uygulamasının ardından Van Büyükşehir Belediyesi Belvan Kart İndirimli satış merkezi kurdu.

Sadece bir noktada Kurulan İndirimli Belvan Kart satış merkezinde Öğrenci, 65 Yaş üstü yaşlı ve Engelliler kart alabilmek için günlerdir uzun kuyruklar oluşturuyor. Sadece bir noktada bulunan İndirimli satış merkezi açılmasına Vatandaşlar tepki göstererek en 4 yada 5 noktada indirimli ve ücretsiz kart dağıtım merkezlerinin olması gerektiğini dile getirdiler. Öğrenci, 65 Yaş üstü yaşlı ve Engelliler için kurulan Kart dağıtım merkezine gidenler uzun kuyruklardan dolayı sıkıntı yaşadıklarını belirttiler. Öğrenci, 65 Yaş üstü yaşlı ve Engelliler,  yetkililerin İndirimli ve Ücretsiz kart almak için başvurulan merkezin birçok yerde daha açılması ile ilgili daha duyarlı olması ve çalışma başlatılmasını istedi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER