Başkan Özgökçe'den Mazbata tweeti

Van'da 31 Mart'ta yapılan seçimlerde resmi olmayan sonuçlara göre Büyükşehir Belediye Başkanlığını ile 9 ilçeyi HDP kazanırken, AK Parti ise 4 ilçede galip geldi. Van Büyükşehir belediyesi eş başkanı Bedia Özgökçe Ertan bugün sosyal medya hesabından Büyükşehir 3 merkez ve Erciş ilçe belediyesi için mazbatalarımız hala verilmedi tweeti attı.

Başkan Özgökçe'den Mazbata tweeti

VanEkspres - Resmi olmayan sonuçlara göre HDP'nin eş başkan adayları Bedia Özgökçe Ertan ve Mustafa Avcı Van Büyükşehir Belediye Başkanlığını 259 bin 448 oyla ile yüzde 53,72 ile kazandı. halen mazbataları verilmeyen Büyükşehir ve 3 Merkez ilçe için Van Büyükşehir Belediye Eş başkanı Bedia Özgökçe Ertan'ın attığı tweet çok konuşulacak.

Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Bedia Özgökçe Ertan, Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Özgökçe'nin 'Mazbatalarımız hala verilmedi Büyükşehir, Erciş, İpekyolu, Edremit,Tuşbayı da HDP kazanmıştır, halk HDP yi tercih etmiştir. Bu sonuca herkesin saygı duyması gerekir.Yeniden sayım, YSK ya itiraz süreçleri sadece oyalamadır. tweeti kısa sürede binlerce beğeni ve retweet aldı.

Bedia Özgökçe Ertan Kimdir?

Vanlı olan Bedia Özgökçe Ertan, 44 yaşında. Bedia Özgökçe Ertan, 06 Ocak 1975 tarihinde Van'da doğdu. Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. İnsan Hakları Derneği Van Şubesinin kurucularından olup yönetim kademelerinde görev alan Ertan, Van Bölge Barosu İnsan Hakları Merkezi ve Van Barosu Kadın Hakları Merkezinin kurucularından oldu. Baroda, ayrımcılıkla mücadele, mülteci hukuku ve işkencenin önlenmesi alanlarında çalıştı. Ayrımcılıkla mücadele ile ilgili çok sayıda ulusal ve uluslararası eğitimde yer alan Ertan, İnsan Hakları Derneği Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.  2004 Yerel Seçimlerinde Demokratik Halk Partisi listesinden seçilerek Van'ın ilk kadın İl Genel Meclisi Üyesi oldu.

Ertan, 26. ve 27.Dönem Van Milletvekili seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu, NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliğinde bulundu.  İyi düzeyde İngilizce bilen Ertan, evli ve 3 çocuk annesidir.  Mustafa Avcı, 1956 Van Erciş’te doğdu. DTP kurucu üyeliği ve iki dönem DTP PM üyeliği yaptı. DTP kapanmadan önce DTP İstanbul İl Eş Başkanlığı görevini üstlendi. 

31 Mart 2019 Seçimlerinde Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı olarak seçildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 01:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER