Başkaleliler Derneği 1. Genel Kurulu Gerçekleşti

Van’da yaklaşık 6 ay önce kurulan Başkaleliler Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği’nin 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Başkaleliler Derneği 1. Genel Kurulu Gerçekleşti

İSHAK KARA - VANEKSPRES HABER MERKEZİ - VAN

Başkale (Elbak)'lıları bir araya getiren ve birlik, beraberliği sağlamayı amaçlayan Başkaleliler Yardımlaşma ve kalkınma Derneği  1.Olağan Genel Kurulunu Van Ticaret Borsasında  gerçekleşti.

VATBO’da  düzenlenen kongreye kurucu başkan Mesut Öztürk, Cevder başkanı Ali Kalçık, Doğusifed başkan yardımcısı Müslim Erbay,  İş adamı Bahattin Halı, Ümit Ertuş, Kaddafi Erbay, Doğusifed yönetim kurulu üyesi İş Adamı Zafer Şahin, Kanaat önderi Hacı Muhammed Özdemir,  Başkale Ziraat odası başkanı Rahmi Aşkan Gazeteci Naif Yaşar ve Şemsettin Takva, ve çok sayıda kişi katıldı.

Burada konuşan Başkan Recep Ayhan. Başkale (Elbaklılar) Değişim ve dönüşümle birlikte örfümüzün, adetimizin ve geleneğimizin kaybolmaması, komşuluk ilişkilerimizi canlı tutmak adına derneğimiz yüklendiği misyonu sizlerin desteği ile yerine getirecektir. Siz değerli üyelerimizin katkıları ile güzel şeyler yapacağımıza inanıyoruz. Dernek üyelerimizin görüş ve düşünceleri bizler için bir referans ve yol haritası olacaktır. Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte ortak aklı öne çıkartarak şeffaf ve hesap verebilir bir anlayışla hep birlikte hiç bir ayrım gözetmeden güzel ilçemiz Başkale için birlik ve beraberliğimizi daim kılmak için gayret göstereceğiz” dedi.

Divan Başkanlığına Müslim Erbay, Ali Kalçık ve Sibel Harman seçildi.

VATBO’da yapılan 1. Olağan Genel Kurulu yoğun bir katılım olduğu gözden kaçmazken  Tek liste ile yapılan genel kurula seçilenler önümüzdeki günlerde kendi aralarından bir başkan seçeceklerdir.

Yapılan bu genel kurul neticesinde yeni yönetim kurulu aşağıdaki şekilde oluşmuştur.

Asil Üyeler ; Recep Ayhan, Nazmiye Hallı, Şükrü Teknaz, Meral Ayhan, Muhsin Furat, Nusrettin Bayram,  Dr. Aydın Demir, Yılmaz Dicle, Selma Aydın, Reşit Yeşilağaç, Şahbettin Kardaş

Denetleme Kurulu Asil İbrahim Uğraş, Av. Ercan Yılmaz, Necati Barış

Denetleme Yedek ise, Nuriye Elçik, Suna Işık, İdris Kaya

Yedek üyeler ise, İsmet Arslan, İlknur Adsız, Ecz. Özge Işık, Hazım Caner, Sadi Cevirel, Kadir Tekin, Sinan Polat, Kaddafi Erbay, Firuz Özdemir, Ferit Arslan, Sadi Gezginci

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 19:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dr. Aydın Demir
Dr. Aydın Demir - 4 ay Önce

Güzel Başkalemizin güzel evlatlarının birlik ve beraberliğini sağlayacak çalışmalarıyla Elbak’ı geliştirip güzelleştirecek çalışmaları yapacağına olan inancımla yeni yönetime başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

nurten  elcik
nurten elcik - 4 ay Önce

BİRĹIK VE BERABERĹIK OLAN İLK PROJEMIZI GERÇEKLESTIRDIK. SIZLERLE BIRLIKTE OLMANIN ONURUNU VE GURURUNU YAŞIYORUZ. YENI YÖNETIME BASARILAR DILIYORUM. YOLUMUZ AÇIK OLSUN

SIRADAKİ HABER