Bakan Soylu’dan HDP açıklaması: Başka illere de yayılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP Adana il binasına düzenlenen operasyonun başka illere yayılacağının işaretini verdi.

Bakan Soylu’dan HDP açıklaması: Başka illere de yayılacak

VanEkspres - Çivril’de halka hitap eden Soylu, muhalefet partilerini FETÖ ve PKK ile sözleşme yaptıkları iddiasını yineledi. Soylu, Türkiye’nin her tarafına fitne tohumu ekmek isteyenler bulunduğunu söyledi ve şöyle devam etti: “Bu sözleşmeyi kimle yaptınız, bu milletle mi yaptınız,

bu sözleşmenin altında kimin imzası var, kimin imzasının olduğu belli. FETÖ’nün, PKK’nın, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in imzası var, yok desinler… CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun imzası var.” İçişleri Bakanı Soylu, HDP Adana il binasına düzenlenen operasyona ilişkin olarak da şu ifadeleri kullandı: “HDP binasında bundan 3 yıl önce mahkeme kurmuşlar, çek senetçilik yapıyorlar. Üç vatandaş geldi ihbar etti, ‘Orada kozmik oda var, o kozmik odaya sadece bunların milletvekilleri giriyor.’ 7 ajanda ve paralar ele geçirdik. Elektrik parasını ödeyemiyorlar, kasada para tutuyorlar. Onun ötesinde başka illere de sıçrayacak birçok bilgiler ele geçirdik.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER