Bakan Soylu, ‘Dağlar da Kaç PKK’li’ kaldığını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK’nın bitme noktasına geldiğini belirterek, “Terör var, bitiyoruz’ diyoruz. Allah’a şükür de öyledir.

Bakan Soylu, ‘Dağlar da Kaç PKK’li’ kaldığını açıkladı

VanEkspres - Dağlarda 500 adamları ya var ya yok; ne eleman bulabiliyorlar, ne yiyecek ekmek bulabiliyorlar. Jandarmamız polisimiz tepelerinde. Diyarbakırlı anne babalar gırtlaklarına yapışmış. İnşallah gelecek nesillerimize terörsüz bir Türkiye bırakacağız” dedi. Bakan Süleyman Soylu, Kastamonu’nun Ilgaz dağları bölgesinde, Ilgaz-2 Yurduntepe Kayak Merkezi’nin açılışına katıldı. Burada konuşan Bakan Soylu, Kastamonu’ya kayak merkezi kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi. Kürsüye her çıktıklarında önce ülkeyi ilgilendiren meselelerden, sonra da bunlara nasıl çözüm ürettikleri ve nasıl mücadele ettiklerinden bahsettiklerini kaydeden Bakan Soylu, “Terör var, bitiyoruz’ diyoruz. Allah’a şükür de öyledir. Dağlarda 500 adamları ya var ya yok; ne eleman bulabiliyorlar, ne yiyecek ekmek bulabiliyorlar. Jandarmamız polisimiz tepelerinde. Diyarbakırlı anne babalar gırtlaklarına yapışmış. İnşallah gelecek nesillerimize terörsüz bir Türkiye bırakacağız” dedi.

“3 TANE BÜYÜK OPERASYON YAPTIK”

Bakan Soylu, “sınırımızın ötesi karışık, Allah’a şükür güçlüyüz” dediklerini ve 3 tane büyük operasyon yaptıklarını söyleyerek, “Akdeniz’de Libya mutabakatını yaptık. Türkiye’nin tüm haklarını ve güvenliğini temin ediyoruz. ‘Uyuşturucu tehlikesi var, Allah’a şükür mücadele ediyoruz’ diyoruz; gerçekten de öyledir. Torbacısının da, bu illeti satan baronunun da, getireninin de taşıyanın da, karada da denizde de tepesine çöküyoruz. 63 bin 231 kişi, uyuşturucu suçlarından hapishanelerimizde tutuklu veya hükümlü olarak yatmaktadır. ‘Trafik kazaları var, ama Allah’a şükür mücadele ediyoruz’ diyoruz; gerçekten de öyledir. Aldığımız tedbirlerle, milletimizin gayreti ve katkısıyla geçen yıla göre bin 250 kişi daha az can kaybı yaşadık. Bütün bunları anlatıyoruz” diye konuştu. Bakan Soylu, 15 Temmuz darbe girişiminden bir yıl önce Türkiye’ye gelen turist sayısının 41 milyon olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:

“15 Temmuz ihaneti ve oluşturulmak istenen terör baskısı sebebiyle bir yıl içinde bu sayı yüzde 24 azaldı ve 30 milyon oldu. Bizde meşhur bir laf vardır; ‘yiğit düştüğü yerden kalkar’ Allah’ın izni, milletimizin gayretiyle, liderimizin dirayetiyle çalıştık, çabaladık. 2019, Kasım ayı rakamıyla ülkemize gelen turist sayısı 48 milyon 46 bin kişidir. Türkiye bugün 2018 rakamlarıyla dünyada en çok turist çeken 6, en çok turizm geliri elde eden 14’üncü ülkedir. Dünyada uluslararası turist sayısı 2001-2018 arasında yüzde 102, Türkiye’de ise yüzde 245 artmıştır. Şimdi buradan soruyorum. Bu ülkeyi her fırsatta aşağılayanlara, bu ülkenin gelişmediğini, can güvenliğinin olmadığını söyleyenlere, Avrupalara gidip bizi sağa sola şikâyet edenlere söylüyorum; bu rakamlar nedir? Güvensiz olan ülkeye gelen turist sayısı 3 yılda 30 milyondan 51 milyona çıkar mı, yüzde 70 artar mı? Bu ülke güvensiz olsa, bu ülkede işler kötü gitse, Doğu ve Güneydoğu’da oteller dolar mı, trenlerde uçaklarda rezervasyonlar aylar önceden kapanır mı? Mardin’de son 3 yılda üniversite öğrenci sayısı yüzde 60; turist sayısı yüzde 138 artar mı? 2016’da sadece 38 bin turist giden Tunceli’ye 2019 sonunda 357 bin turist gider mi? Batan biten ülke, kendi insansız hava aracını mı üretir, kendi otomobilini, kendi uçağını üretmenin mi peşinde koşar?”

“TÜRKİYE DOĞRU YOLDA”

Bakan Soylu, Türkiye’nin doğru yolda olduğunu, stratejisinin, gayretinin ve politikasının doğru olduğunu söyleyerek, şöyle konuştu:

“Tedbirleri ve gelecek hedefleri doğrudur ve bugünün Türkiye’si, artık sadece problemlerini çözmeye değil, fırsatlarını yönetmeye başlamış bir Türkiye’dir. Potansiyelini kullanan bir Türkiye’dir. Bakın bugün Doğu ve Güneydoğu Anadolu tam anlamıyla topa girmiştir. Ağrı ilimiz, bugün tekstilde yabancı markaların üretim merkezi olma yolunda ilerlemektedir. Kim bilir, belki yakın gelecekte kendi markasını çıkaracaktır. Mardin, Tunceli, Diyarbakır, Siirt, Van, Kars, Şanlıurfa ve diğerleri, hepsi hem turizm potansiyellerini, hem de üretim potansiyellerini kullanmaya başlamıştır. Öte yandan tıpkı burada yaptığımız Karadeniz ve diğer yerlerimizde kış turizmi yatırımları devam etmektedir. Bunlar öyle kendiliğinden oluşmuş işler değildir. Türkiye’de sağladığımız huzur ve güven iklimi sayesinde; kıymetli Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu gelecek vizyonu sayesinde olmuş işlerdir.”

Bakan Soylu, konuşmasının ardından kayak merkezinin açılışını yaptı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serhed doğan
Serhed doğan - 2 ay Önce

Ben tamda sizin bahsettiğiniz bölgede ikamet etmekteyim güneydoğu bölgesinde şayed dediğiniz gibi ise bu kadar gelişip üretim yapıyorsa bu bölge peki hepimiz neden işsiziz ? Neden hiç birimizin cebinde 5 kuruş para yok ? Neden insanlarımız açlıktan kırılıyorlarlar ? Ev kiralarını ödeyemiyorlar ? Neden esnaflarımız dükanlarını kapatıyorlar ? Madem bu kadar para akışı var bu para nerde? Kimin cebine giriyor?

Serhed
Serhed @Serhed doğan - 2 ay Önce

Neden insanlar bu karda kışta sokakta donarak ölüyorlar? Gelişen büyüyen ülkenin vatandaşları bu haldemi olur sayın bakan?? Para akışı vardır doğrudur belki ama bu gelen para nereye kime gidiyor onuda şefaf bir şekilde açıklayın o zaman...!!!

SIRADAKİ HABER