Bahcesaray ve Edremit Mazbata Aldı

Bahçesaray belediye başkanı ve Edremit'te KHK ile ihraç edilmiş olması üzerine YSK tarafından ikinci en çok oy alan adaya mazbata verildi.

Bahcesaray ve Edremit Mazbata Aldı

VanEkspres - HDP'nin adayı Gülcan Kaçmaz Sayyiğit'in KHK ile ihraç edilmiş olması üzerine Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından ikinci sırada en çok oy alan adaya mazbata verilmesi kararı üzerine AK Parti'li İsmail Say ilçe seçim kuruluna gelerek mazbatasını aldı.

Daha sonra beraberindeki partililerle Edremit belediyesine geçen Say, AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve partililerin katıldığı törende, kayyum belediye başkan vekili Kaymakam Atıf Çiçekli görevi yeni başkan İsmail Say'a devretti.

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say "Gönül isterdi ki buraya seçilerek bu mazbatayı alıp karşınıza çıkmak. Ancak Allah'ın taktiri böyleymiş. Biz, hem bize oy veren yüzde 42'lik bir dilimin ve oy vermeyen yüzde 58'lik kısmın da belediye başkanı olacağımızı ve bugün itibariyle belediye çalışmalarım sırasında AK Parti rozetiyle değil, belediye başkanı sıfatıyla tüm Edremit'in, tüm Edremitlilerin belediye başkanı olmayı kendime hedef olarak koyduk. Kıymetli Kaymakamız belediye başkanı vekilimize de bu 2,5 yıllık görev sürecinde yapmış olduğu hizmetlerden, Edremit'i Van'ın incisi yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Kendisinin de belirttiği gibi bu bir bayrak yarışıdır. İnşallah kendisinin koymuş olduğu hedeflere de ulaşmak üzere bayrağı aldığımız yerden gitmesi gittiği yere kadar ulaştıracağız. AK Partinin belediyecilik ilkelerini de esas alarak ve temiz bir çevre, temiz bir doğa ve insanla uyumlu bir belediyecilik yapacağımızı Allah'tan ümit ediyorum. Bu konuda çalışma arkadaşlarımızla birlikte ilk günden itibaren 'Bismillah' deyip başlayacağız. Bu sürecin Edremit’imize, Van’ımıza, hepimize hayırlar getirmesini diliyorum" diye konuştu.

BAHÇESARAY'DA ARVAS MAZBATA ALDI                              

31 Mart yerel yönetimler seçimlerinde Bahçesaray Belediyesini 65, 8'lik oy oranıyla kazanan AK Parti adayı Meki Arvas, belediye başkan vekilliği yapan Kaymakam Onur Şatıroğlu’ndan görevi devraldı.

Bahçesaray Belediye Başkanı Mekke Arvas ise, “Ben Kayyum belediyeciliği içerisinde Bahçesaray’da en yüksek oyu ile bizi onurlandıran Bahçesaray halkına teşekkürlerimi ve saygılarımı arz ediyorum. Kaymakamımız Onur Şatıroğlu, ilçemizde çok güzel hizmetlerde bulundu. İlçemizde bunu gördü takdir etti. Bahçesaray halkı her zaman saygıya değer insanlar olmuşlardır. Çünkü burası ilim irfan yeridir, burası medeniyetin yeridir, terbiyenin yeridir, saygının yeridir. Bahçesaray halkı her şeyin en güzeline layıktır. Rabbim bizleri onlara karşı da mahcup etmesin. Hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Hepsine müteşekkirim, hepinizden Allah razı olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER