Bahçeli ve Erdoğan ile ittifak kararı aldı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimlere ilişkin ittifak kararını partisinin grup toplantısında ilan etti

Bahçeli ve Erdoğan ile ittifak kararı aldı!

“İstanbul dışında her yerde aday çıkaracağız” dedi MHP 24 Haziran Pazar günü 50 vekili ile TBMM’de grup kurma hakkını kazandı. Onlar konuştu biz inandık, onlar atıp tuttu biz milletimize güvendik. Biz büyük bir sevdanın temsilcileriyiz” diyen Bahçeli, “Seçim beyannamemizdeki tüm vaatleri gerçekleşmesi için elimizden

geleni yapacağız. Yorulmak yok, vazgeçmek yok, gevşeklik hiç yok. Ya başaracağız ya başaracağız, ortası yok. Hiç kimsenin hiçbir oluşumun hikmetine muhtaç değiliz. Hiç kimsenin kollamasına korumasına da ihtiyaç da duymuyoruz. Bize milletin desteği yeter. Biz Türk milletinin ta kendisiyiz” ifadelerini kullandı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli’nin ardından partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada, “Tüm seçim bölgelerinde adaylarımızı çıkaracağız” ifadelerini kullandı Erdoğan, “Mahalli idareler seçimleri bundan sonraki 5 yılı hız ve etkinlikle geçirebilmemiz açısından kritik öneme sahiptir. AK Parti her çalışmasını istişare ile yürütmüştür. Seçim hazırlıklarını istişare ile yapıyoruz. 24 Haziran seçimlerinden çıkardığımız dersler ışığında kendimize en doğru, en sağlıklı yol haritasını belirleyeceğiz. Mahalli seçimlerde en isabetli adayları belirleyerek hedeflerimize ulaşacağız. Kimse bu benim yakınımdır diye bize aday teklifiyle gelmesin. Burada ehliyet ve liyakat esastır., buna göre adımlarımızı atmaya kararlıyız” ifadelerini kullandı.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Selvi, AKP-MHP ittifakının İstanbul ile sınırlı kalacağını yazmıştı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli’nin İstanbul desteğine teşekkür etmiş, ancak “Birinci olduğumuz yerde aday çıkarmamayı tabanıma anlatamam” demişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER