Bahçeli: Menbic'te boşalan alanlara PYD yerleşmemeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cerablus’a yönelik operasyona ilişkin olarak konuştu, operasyonu desteklediklerini ve hükümetin sonuna kadar arkasında olduklarını söyledi. Bahçeli, Türkiye’nin, YPG’nin IŞİD’den kurtardığı Menbic’te de kontrol sağlaması gerektiğini ifade etti.

Bahçeli: Menbic'te boşalan alanlara PYD yerleşmemeli

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyen partinin Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Cerablus Operasyonu

Cerablus’a yönelik operasyona ilişkin konuşan Bahçeli, partisinin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) başarılı olması hususunda elinden gelen her türlü desteği vereceğini, hükümetin arkasında duracağını söyledi.

Bahçeli, “Kahramanlarımıza diyorum ki, ne kadar katil örgüt varsa gidin bulun, alayını birden imha edin. Biz yanınızdayız, biz sonuna kadar arkanızdayız” ifadelerini kullandı.

ABD’ye eleştiri

ABD’ye yönelik eleştiriler de getiren MHP lideri, ”PYD’yi en fazla şımartan ABD’dir,  ABD’nin PYD’ye sözcülük yapması, insafsızlık, saygısızlık ve art niyetlidir” diye konuştu.

Menbic

Türkiye sınırında Kürt koridoru oluşmaması gerektiğini söyleyen Bahçeli, ”Boşalan alanlara PYD’nin yerleşmesine izin verilmemelidir” dedi.

MHP Genel Başkanı, Türkiye’nin, YPG’nin IŞİD’den kurtardığı Menbic’te de kontrol sağlaması gerektiğini de ifade eden Bahçeli, “Suriye’nin kuzeyinde terör koridoru oluşumuna sıcak bakmamız, tepkisiz durmamız milli aklın inkarıdır. Bu nedenle Menbiç’in kontrolü de sağlanmalıdır” diye konuştu.

Adli yıl açılışı

Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı sarayında düzenlenecek  adli yıl açılış törenine katılacağını da açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER