Alpaslan'dan HDP'ye Yapılan Saldırıya Kınama

AK Parti Van Milletvekili Adayı Faruk Alpaslan, Bingöl’ün Karlıova ilçesinde HDP seçim aracına yapılan saldırıyı şiddetle kınadığını söyledi.

Alpaslan'dan HDP'ye Yapılan Saldırıya Kınama

AK Parti Van Milletvekili Adayı Faruk Alpaslan, Bingöl’ün Karlıova ilçesinde HDP’nin seçim aracına kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan saldırı sonucu, aracı kullanan kişinin hayatını kaybetmesini sert bir şekilde kınadı. Faruk Alpaslan, “Ülkemizin huzurunu bozmak isteyenler, seçim güvenliğini tehlikeye atmak isteyenler, halkımızın gelişmesini ve geleceğe umutla bakmasını istemeyenler çeşitli oyunlar planlıyor. Seçimlerde barış içinde yarışmaya çalıştığımız siyasi rakibimiz olan HDP’nin seçim aracına yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Siyasi görüşü ne olursa olsun yapılan saldırı hepimize yapılmıştır. Saldırı sonucu hayatını kaybeden araç sürücüsüne Allah’tan rahmet, yakınlarına ve HDP camiasına başsağlığı diliyorum” dedi.
Açıklamasında provokasyonlara da dikkat çeken Faruk Alpaslan, “Karanlık ellerin planladığı saldırıyı gerçekleştiren canilerin bir an önce yakalanıp hak ettiği cezaya çarptırılacağına olan inancım tamdır. Halkımızı, kurumlarımızı ve siyasetçileri, ülkemiz ve insanımız üzerinde oynanmak istenen oyunlara karşı dikkatli, duyarlı ve aklıselim olmaya davet ediyorum. Huzurumuza ve insanımızın canına kasteden canilerin oyunlarına ve tahriklerine gelmeden, her zamankinden daha çok, birlik ve beraberliğe olan ihtiyacımızı bir kez daha hatırlatmak istiyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER