AKP: Türk'ün bir ayağı çukurda mazbatayı bize verin

AKP Mardin il örgütü Ahmet Türk için ‘hasta ve yaşlı’ diye başvurdu.

AKP: Türk'ün bir ayağı çukurda mazbatayı bize verin

VanEkspres - AKP skandal bir başvuru yaptı. AKP, Ahmet Türk’ün “hasta ve yaşlı olduğu, belediye başkanlığı görevini yapamayacağı’ gerekçesiyle İl Seçim Kurulu’na başvuru yaptı.

AKP seçimi kaybettiği yerlerde bile mazbatayı almak için çeşitli yolların peşine düştü. YSK’nın kararıyla KHK’lı başkanların hakkını elinden alan AKP Mardin’de skandal bir adım attı. AKP Mardin İl örgütü,  Ahmet Türk’ün “hasta ve yaşlı olduğu, belediye başkanlığı görevini yapamayacağı” gerekçesiyle İl Seçim Kuruluna başvuru yaptı. Ahmet Türk

AKP Mardin İl Örgütü, başvurusunda Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 56,24 oy alarak Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı seçilen Ahmet Türk’ün “KHK ile görevinden alındığını” yazdı.

AKP Mardin İl Örgütü, mazbatanın ikinci en fazla oyu alana yani yüzde 38,53 oy alan AKP’nin Adayı Mehmet Vejdi Kahraman’a verilmesini istedi.

İl Seçim Kurulu, başvuruyu reddetti; ancak Türk’e mazbatasının verilip verilmemesi konusunda kararı YSK’ye bıraktı.

AKP, YSK’yı beklemeyerek bu kez Ahmet Türk’ün “hasta ve yaşlı olduğu, belediye başkanlığı görevini yapamayacağı” gerekçesiyle İl Seçim Kuruluna başvuru yaptı.  Tele1

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER