AHBAP'lar çok olmaya başladı

Sosyal medya üzerinden örgütlenen Ahbap Platformu Ramazan boyunca yoksul ailelere konuk olup birlikte iftar açıyorlar.

AHBAP'lar çok olmaya başladı

Van Eksprpes - Rock Sanatçı Haluk Levent öncülüğünde sosyal medya üzerinde örgütlenen ve kendilerini ‘Ahbap Platformu’ olarak adlandırılan bir grup Van’da yoksul bir ailenin sofrasına misafir oluyor.

Grup Ramazan boyunca misafir oldukları yoksul, fakir ailelere beraberinde aldıkları yemeklerle hem yoksul aileleri ziyaret ediyor. hem de ailelerle iftar açma sevincini yaşıyorlar.

Ahbap Van Platformu üyelerinden Yılmaz Samıoğlu, "Haluk Levent öncülüğünde sosyal medya üzerinde örgütlenen platformumuz sevgiyi yayma, birliktelik, paylaşım, dayanışma ve farkındalık oluşturma maksadıyla kuruldu. Türkiye'nin 81 ilinde sosyal medya üzerinde organize olarak özelikle yoksul ailelere, engelli bireylere, lösemi hastalarına, ilik nakli bekleyen vatandaşlara ve toplumun diğer dezavantajlı kesimlerine yönelik anlamlı faaliyetler yapmaya çalışıyoruz" dedi.

Van Ahbap olarak Ramazan ayı boyunca yoksul aileleri tespit edip sofralarına misafir olacaklarını anlatan Samıoğlu, "Bugün 17. iftar yemeğimizde Suriyeli bir aileye konuk olduk. Amacımız toplumun yoksullara ve yoksulluğa karşı daha bilinçli, daha duyarlı, hoşgörülü ve paylaşımcı olmalarını sağlamaktır. " dedi.

"Her gün farklı bir tatlıcıdan tatlı, köfteciden çiğ köfte, fırınlardan ise pide talep ediyoruz. Van esnafı bu konuda hassas ve duyarlıdır. Bu sayede yaptığımız yardımları tamamen esnafa mal ediyor ve hiç kimseden parasal bir talepte bulunmuyoruz. Sonuç olarak da gerçekleştirdiğimiz bu dayanışma etkinliklerimize halkımızı ve özellikle duyarlı, paylaşımcı, açık görüşlü ve yenilikçi fikir sahibi gençlerimizi davet ediyoruz. Hepimiz ahbabız, dünya hepimiz için güzel ve geniş."

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER