38 günlük bebeğe cinsel istismar sanıklarına dava açıldı

Van’da 38 günlük bebeğin cinsel istismar saldırısı sonucu ölümüyle ilgili tutuklu yargılanan üç kişi hakkında 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

38 günlük bebeğe cinsel istismar sanıklarına  dava açıldı

Van’da geçtiğimiz Ocak ayında , ağır yaralı halde Lokman Hekim Van Hastanesi’ne getirilen 38 günlük bebeğe iki erkek tarafından cinsel istismar saldırısında bulunulduğu ortaya çıkmış ve çocuk bir süre sonra yaşamını yitirmişti. Bebeğin ölümüne ilişkin annesi ve iki erkek tutuklanmıştı.

Sanıklar hakkında Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı ve 1. Ağır Ceza Mahkemesine kamu davası açtığını belirtti.

Cinsel istismar saldırısında bulunan F.A. ve Y.G. isimli iki erkek hakkında “Canavarca hisle veya eziyet çektirerek çocuğa ve beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme, bu suça yardım ile çocuğun nitelikli istismarı” suçlarında “Ağırlaştırılmış müebbet” ceza istendi.

Sanık anne P.T., hakkında ise “Kasten öldürmeye iştirak” suçundan “Müebbet” hapis cezası talep edildi.

Van Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, “26 Ocak 2017 tarihinde ilimizde meydana gelen ve kamuoyunda ‘Van’da 38 günlük bebeğe cinsel istismar iddiası’ olarak yansıyan olayda Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 26 Ocak 2017 tarihinde gözaltına alınan ve 30 Ocak 2017 tarihinde tutuklana F.A., P.T., ve Y.G., isimli şüpheliler hakkında yürütülen soruşturma sonunda şüpheliler hakkında ‘Canavarca hisle veya eziyet çektirerek çocuğa ve beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme, bu suça yardım ile çocuğun nitelikli istismarı’ suçlarından F.A., hakkında Türk Ceza Kanununun 82/1 (b), (e), 103/2, 53/1, 54, 58, P.T. hakkında Türk Ceza Kanununun 82/1, (b), (d), (e), 53/1, 54, 58, Y.G. hakkında Türk Ceza Kanununun 82/1 (b), (e), 39, 53/1, 54, 58 maddeleri uyarınca cezalandırılmaları nedeniyle Van 1. Ağır Ceza Mahkemesine kamu davası açılmıştır” denildi.

Ne olmuştu?

26 Ocak tarihinde Van’da, Lokman Hekim Van Hastanesi’ne getirilen 38 günlük bebeğin cinsel istismar sonucu yaşamını yitirdiği ortaya çıkmıştı. Rahatsızlık ve kusma belirtileri üzerine anne P.T. ve erkek olan F.A. ve Y.G. tarafından Van’daki özel bir hastaneye getirilen 38 günlük bebek, doktorlar tarafından hemen tedaviye alındı. Yaşama döndürülen bebek ardından da yoğun bakıma alındı. Tedavi sırasında ise bebeğin kafatasında kırık, vücudunun değişik yerlerinde ısırık, sol gözünde morluk ve cinsel istismar bulgularına rastlanınca, hastane yönetimi durumu polise bildirdi, bebek kısa bir süre sonra yaşamını yitirdi. Konuya ilişkin Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

KAYNAK:Gazete şujin

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER