25 Kasım etkinliklerine katılım çağrısı

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Van halkını 25 Kasım Uluslararası Kadına yönelik Şiddet ile Mücadele günü için yapılacak etkinliklere katılım çağrısında bulundu.

25 Kasım etkinliklerine katılım çağrısı

Van Haber- Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) tarafından 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele günü için DBP il binasında düzenlenen basın açıklamasında ‘ Kadın Soykırımını Durduracağız, Yaşamı özgürleştireceğiz. Tecrit kaybedecek özgürlük kazanacak’ pankartı açılırken, açıklamaya DBP HDP ile ve ilçe yöneticileri, TJA aktivistleri, DTK temsilcileri, HDP PM üyeleri katıldı.

Basın açıklamasını yapan TJA aktivisti Nesibe Akdağ, Örgütlü kadın mücadelesini dağıtmak, kadınların kurumsal yaşamdan tasfiye etmek istendiğini söyledi. Akdağ ” OHAL bahanesiyle onlarca kadın derneği, kadın merkezi, kadın sığınma evi kapatıldı. Binlerce kadın işten atıldı. Cinsel suçlar arttı. Cezalar azaldı, kadın katliamları korkunç düzeye ulaştı. 25 Kasım kadına yönelik şiddetle mücadele gününde bizler bedenimize, kimliğimize, ana dilimize 2 kültürümüze yönelen cinsiyetçiliğe karşı mücadelemizi yükselteceğiz” ifadelerini kullandı.
Abdullah Öcalan’a yönelik tecritin ağırlaştırılmasıyla saldırı politikalarının daha da arttığını kaydeden Akdağ, ” Biz Van’lı kadınlar olarak 25 Kasımda ‘Tecrit Kaybedecek, özgürlük kazanacak, Kadın soykırımını durduracağız, yaşamı özgürleştireceğiz’ diyoruz. Bütün kadınları tecritte ve şiddete karşı 25 Kasımda sözümüzü söylemeye davet ediyoruz” diye konuştu.

    Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
    YORUM EKLE
    SIRADAKİ HABER